Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

KURT GEBAUER jak ho (asi) neznáte – vernisáž výstavy k 80.narozeninám

Do 22. 1. 2022 bude v Beseder Gallery, Drahobejlova 15, Praha 9 (vstup z Lihovarská 12), přístupná zajímavá a krásná výstava KURT GEBAUER jak ho (asi) neznáte – výstava k 80.narozeninám.

Od srpna 2021 do ledna 2022 bude v Beseder Gallery probíhat velmi speciální výstava akademického sochaře Kurta Gebauera s názvem Kurt Gebauer: Jak ho (asi) neznáte.
Přestože je profesor Gebauer známý především jako sochař, na této výstavě, která vznikla ku příležitosti jeho 80.narozenin, budou k vidění jeho dosud nezveřejněné malby, vytvořené za posledních 60.let – od dob jeho studia na akademii až po současnost. Nejnovější díla vznikla jen několik týdnů před vernisáží.
O vystavovaných obrazech a o tom, že je vlastně více malíř, než sochař, ale málokdo mu to věří, mluví v dokumentu, jehož premiéra proběhla v samotný den jeho narozenin – 18.8.2021 od 18:00.
Na vernisáži proběhl koncert klavíristky Mariny Kantor a houslistky Ludmily Pavlové.
Po celou dobu trvání výstavy bude připraven bohatý doprovodný program, křest katalogu k výstavě, komentované prohlídky ad.
Bližší info budeme postupně zveřejňovat na našich webových stránkách www.besedergallery.art a sociálních sítích.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
KURT GEBAUER jak ho (asi) neznáte – vernisáž výstavy k 80.narozeninám