Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest výtvarné autorské knihy Kláry Sedlo: Pohádka o Haďáblovi

24.11.2017 proběhl v Artery Prague, Gorazdova 9, Praha 2, křest výtvarné autorské knihy Kláry Sedlo: Pohádka o Haďáblovi.

Autorská kniha Kláry Sedlo vydávaná v nákladu 20 kusů – každý kus s deseti originálními akvarely vmalovanými přímo do knihy, ručně vázáno v plátně pokrytém akrylomalbou, číslováno a signováno.

Kniha je krom akvarelů a akrylové malby na přebalu samozřejmě vyplněna povídkou o Haďáblovi. Ta je paralelou k obrazům Kláry Sedlo – v mnohém je doplňuje a vysvětluje. Symbolické vyprávění příběhu je založené na popisech vizuálního vnímání (především) různých stavů mysli. Příběh sám nás pak vede tunelem z bezpečí Letné až do podivného světa, kde bydlí Haďábel – ten, kterého se lidé bojí, neboť se nutí ptát. Právě on nabízí rajské ovoce poznání – broskve tak sladké, že je supermarkety neprodávají, protože se na Zemi příliš rychle kazí.
Pohádka o Haďáblovi je pohádkou především pro dospělé, kteří se nespokojí jen s jednou rovinou příběhu a jednoduše naservírovanými fakty.

Ukázka z knihy:
Ultraoranžové vlnění je vlněním naprostého štěstí a absence strachu. Komplementární k němu je ultramodrá barva, barva ultrasmutku, proto na světě, existuje-li někde oranžová, existuje ve vašem otisku na sítnici modrá, a stejně tak u nálad, aby pozitivní a negativní bylo v rovnováze. To vlnění je naší fyzikou nezmapované, ultraoranžová nepokračuje totiž spektrem ani vpřed ani vzad, ale do strany, stejně jako z tunelu nyní Haďábel i Kaes vyšli bokem ven…Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest výtvarné autorské knihy Kláry Sedlo: Pohádka o Haďáblovi