Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest knihy Tomáš Peřina, František Skála: Tam uvnitř něco je

16. 5.-9. 6. / Divadlo Dobeška / Ilustrace

16. 5. 2023 se v Divadle Dobeška, Jasná I. 1181/6, Praha 4, konal slavnostní křest Tomáš Peřina, František Skála: Tam uvnitř něco je.

Tato kniha je od prvního pohledu podivná a něco se v ní ukrývá… Ač je určena dětem, má šanci stát se zásadním knižním titulem pro celou rodinu, protože imaginace Tomáše Peřiny umocněná výtvarným projevem Františka Skály – to je hodně silná káva! Takhle poťouchlou dětskou poezii jste dost možná ještě nečetli a zcela určitě zase dlouho číst nebudete. Básničkové horory plné slovních hříček a nečekaných point doprovázené četnými ilustracemi připravujeme nejen v běžném vydání, ale také v limitované zvětšené edici s grafickým listem Františka Skály – v pouhých sto kusech.

Přestože by se mohlo zdát, že Tomáše Peřinu (*1980, Praha) jeho příjmení předurčuje k milostné poezii, on se vydal cestou hororu. S příšerami, o kterých píše, má společné to, že se zjevuje jenom velmi výjimečně a dává přednost tichému životu v Příšeří.

František Skála je český sochař, malíř, ilustrátor dětských knih, hudebník a tanečník.

*1956 , Praha
 
Žije a pracuje v Praze a na venkově. Od roku 1974 skutečný člen tajné organizace B.K.S. Od roku 1985 komtur Řádu Zelené berušky. 1987 – 1991 člen umělecké skupiny Tvrdohlaví. Hraje a zpívá v Malém tanečním orchestru Universal Praha, skupině Finský barok a uskupení Třaskavá směs. Je členem divadla Sklep a vokálně pantomimického tria Tros Sketos.
 
https://argo.cz/knihy/tam-uvnitr-neco-je/


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest knihy Tomáš Peřina, František Skála: Tam uvnitř něco je