Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest knihy Pražské veduty 18. století

4.4.2017 byla v hlavní budově Muzea hl.m.Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 – Florenc, slavnostně pokřtěna objemná a velmi zajímavá publikace Pražské veduty 18. století.

Autory publikace jsou Jiří Lukas a Miroslava Přikrylová.

Publikace je věnována pohledům na Prahu a její jednotlivé části. Obsahuje vyobrazení a podrobné popisy více než 420 grafických listů, zachycujících vzhled a proměny města v průběhu 18. století, včetně významných historických událostí a přírodních katastrof. Soupis vedut se opírá o významné sbírkové fondy Muzea hl. m. Prahy, Národního muzea, Národní galerie v Praze, Královské kanonie premonstrátů na Strahově, Národní knihovny ČR a dalších veřejných sbírek. Kniha je doplněna rejstříkem umělců, věcným rejstříkem a podrobným seznamem odborné literatury. Soupis a popis pražských vedut 18. století je určen nejen odborníkům, ale i všem milovníkům Prahy a zájemcům o její historii.

Křest proběhl za za účasti kmotrů Kateřiny Bečkové a Karla Křenka.

Knihu dostanete v hlavní budově Muzea hl.m.Prahy a nebo v e-shopu:

http://eshop.muzeumprahy.cz/publikace-popularne-naucna-literatura-c-6_9/prazske-veduty-prague-vedute-of-the-18th-century-p-352Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest knihy Pražské veduty 18. století