Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest knihy Marie Tomanové – It Was Once My Universe

končí 31. prosince / Fotograf Gallery / Fotografie

14. 11. 2022 se ve Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1, konal nabitý křest fotografické knihy Marie Tomanové: It Was Once My Universe.

Po křtech v metropolích jako je Tokio, New York či Paříž představila fotografka Marie Tomanová svou novou publikaci také v Praze, konkrétně ve 𝗙𝗼𝘁𝗼𝗴𝗿𝗮𝗳 𝗚𝗮𝗹𝗹𝗲𝗿𝘆. 

Její výpověď plná intimity a zranitelnosti je vyprávěním o období, kdy se vrátila domů jako zcela jiný člověk, proměněný dlouhým pobytem v zahraničí, a fotografickou dokumentací této závratné zkušenosti. Projekt, který vzbudil světový zájem díky své loňské nominaci na Louis Roederer Discovery Award na fotografickém festivalu Rencontres d‘Arles ve Francii, je nyní zvěčněn do knižní podoby s japonským nakladatelstvím Super Labo ve spolupráci s kunsthistorikem Thomasem Beachdelem.

Křest proběhl za účasti umělkyně Marie Tomanové a autora Thomase Beachdela.

https://marietomanova.com/It-Was-Once-My-Universe-Super-Labo-2022Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest knihy Marie Tomanové – It Was Once My Universe