Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest knihy Dana Hrubého: Pražské příběhy

14.10.2015 proběhl v knihkupectví Ars Pragensis, Malostranské náměstí 27, Praha 1, křest knihy Dana Hrubého: Pražské příběhy.

Výpravná kniha přináší neznámé příběhy z nejznámější pražské čtvrti, Malé Strany. Autor, velký milovník a znalec pražského historického centra, postupuje dům od domu, ulici od ulice a objevuje dosud neznámé a nepopsané osudy, spojuje jména s domy, v nichž dotyční žili. Vypravuje příběhy, jež se pro svou dramatičnost jeví takřka smyšleně. Jenže jsou skutečné. Ano, to všechno se stalo.
Jak prožil svou poslední noc Vladimír Boudník? Co se odehrávalo v domě Jiřího Muchy? A jaké peklo panovalo za zdmi Werichovy vily? Kde našel budoucí švédský premiér Olof Palme svou českou manželku? Proč se v krásné čtvrti zabíjelo a proč zde končil nejeden život sebevraždou?
Pražské příběhy jsou dosud nejúplnějším popisem sociálních dějin historických pražských čtvrtí, do nichž – navzdory vší malebnosti – pronikly dějiny dvacátého století se vším, co obnášely. V příštím roce autor vydá i díly věnované Hradčanům a Starému Městu.
Kniha má unikátní obrazový doprovod, kromě dobových fotografií ze soukromých sbírek jsou to snímky ze 70. a 80. let od Stanislava Tůmy, od jehož úmrtí letos uplyne deset let, a Jana Zatorského, držitele mnoha ocenění Czech Press Photo.

Dan Hrubý – dlouholetý redaktor týdeníku Reflex se narodil v roce 1968 na pražském Starém Městě. Je autorem řady reportáží ze světa a populárních článků o zmizelé Praze. Dvakrát získal cenu E.E. Kische, výroční vydavatelskou cenu společnosti Ringier a jednou také Prémii Miroslava Ivanova za literaturu faktu.
Knižně vydal: Návrat do Jeruzaléma, 2006, Čekání na Golema, 2006, Zpráva o zrodu velmoci, 2008, Cesta Pražským kruhem, 2009

Dan Hrubý: Pražské příběhy. Vydalo nakladatelství Pejdlova Rosička, 432 stran, 499 Kč
http://www.pejdlovarosicka.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest knihy Dana Hrubého: Pražské příběhy