Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest knihy Báry Prášilové: Circles

14. 6. 2022 proběhl v galerii a centru Langhans – Člověk v tísni, Vodičkova 37, Praha 1, křest knihy významné fotografky Báry Prášilové: Circles.

Kniha reflektuje více než 15 let úspěšné výtvarné činnosti, za kterou Prášilová získala celou řadu ocenění. Pro její tvorbu je typická hravost a až obsesivní posedlost plánováním všech záběrů k dokonalosti, která zároveň diváky fascinuje, ale i trochu děsí. Typické rekvizity a objekty, které Prášilová s oblibou používá, posouvají fotografii do sféry vizuální a konceptuální hry, kdy hranice zná a určuje pouze ona. 

Editor knihy, Thomas Beachdel, její tvorbu charakterizuje jako „obrazy úžasu“ balancující na hraně krásy a divnosti, skutečnosti a fantazie, něhy a násilí, které vychází z autorčina smyslu pro absurditu. Imaginativní fotografie této vizuální umělkyně vznikají jako pečlivě naplánované inscenace na základě skic a s použitím rekvizit, které si sama navrhuje a často také vyrábí. Vyjadřují její touhu přenést svět snů a iluzí do hmatatelné reality. V její tvorbě, za kterou získala řadu mezinárodních ocenění, najdeme řadu motivů, které se obsesivně opakují nejen v jejich fotografiích, ale i videích a objektech.

Vydalo: Nakladatelství PositiF

Bára Prášilová: CirclesFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest knihy Báry Prášilové: Circles