Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest katalogu Pavla Baňky: Reflexe

7. 11.-30. 11. / Knihkupectví ArtMap / Fotografie

7.11.2016 proběhl slavnostní křest nového katalogu Pavla Baňky: Reflexe v knihkupectví ArtMap ve Vojtěšské 18, Praha 1 (kousek od Národního Divadla).

Fotograf Pavel Baňka zaujímá v dějinách české fotografie místo někde v linii Josefa Sudka, na jehož práce v raném období odkazoval, Františka Drtikola, s nímž ho sbližuje podobná estetika portrétů a aktů, a ze současníků Jana Svobody, se kterým se oba rádi věnují fotografování šperků a skla.

Výpravná monografie Reflexe se soustředí převážně na rané práce. Obsahuje cykly Konstrukce, Figurace a Abstrakce.

Knihu v grafické úpravě Markéty Othové vydává ArtMap a Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem
/
Program Knihkupectví ArtMap vzniká ve spolupráci s The Agosto Foundation.

https://bookstore.artmap.cz/cs/3670-reflexe-pavel-banka

Pavel Baňka *1941 Praha. Vystudoval ČVUT (1958 -1963). Fotografuje od konce 70.let. Od počátku 90.let se věnuje výhradně volné fotografické tvorbě. Působí jako hostující umělec a pedagog na univerzitách v USA. Je postupně reprezentován několika významnými galeriemi v Chicagu, San Franciscu, Los Angeles a v New Yorku. Od roku 1995 je vedoucím atelieru Fotografie, fakulty umění a designu, UJEP v Ústí nad Labem. V roce 2002 spoluzakládá časopis Fotograf a vede jej dodnes.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest katalogu Pavla Baňky: Reflexe