Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest kalendáře Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018

27.11.2017 se v prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, konal slavnostní křest kalendáře Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018.

Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018“ završuje úspěšnou řadu unikátních kalendářů mapujících tvorbu tohoto významného architekta, designéra a vizionáře. Ve spolupráci s nakladatelství PRESCO GROUP, a.s., Nadačního fondu Kaplicky Centre a Elišky Kaplický Fuchsové vznikl jedinečný umělecký počin, který zachycuje na černobílých fotografiích momenty ze života Jana Kaplického – jsou zde chvíle setkávání, osobního štěstí i jeho milované práce. Kalendář je opatřen speciálním osobním kalendáriem, které Jan Kaplický vytvořil a které používal.

Nový kalendář pro rok 2018 je kolekcí černobílých fotografií Alžběty Jungrové, významné české reportážní fotografky, spolupracovnice mnoha tuzemských i zahraničních periodik a držitelky ocenění Czech Press Photo. Fotografie decentně a nenásilně zachycují soukromý život Jana Kaplického v mnoha podobách, je z nich však cítit síla jeho osobnosti, životní postoje, radosti i starosti.

S Johanem se z nás za ty roky stali přátelé, důvěra, která mezi námi vznikla, mi umožnila přístup do jeho soukromí, pochopit mnoho věcí a zaznamenat různé úseky jeho života,“ říká o své práci fotografka Alžběta Jungrová.

http://www.kaplickycentre.org

https://www.facebook.com/kaplickycentreFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest kalendáře Jan Kaplický – Personal by Alžběta Jungrová 2018