Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest fotografického katalogu Milana Junka: Insight

31. 10.-30. 11. / Galerie ABF / Fotografie

31.10.2016 proběhl v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, (vzadu v průjezdu) křest katalogu k právě skončené výstavě fotografií Milana Junka – Insight.

Případné objednávky katalogu na:

http://www.manesova54.cz/

Milan Junek se narodil 17. ledna 1976 v Chomutově do sociálně velmi slabé rodiny, kterou, stejně jako svých sedm sourozenců, postupně poznal až mnohem později, protože dětství i čas dospívání strávil v kojenecké ústavu a dětském domově. Vyučil se zahradníkem a svoji profesi nějaký čas také vykonával. Vystřídal mnoho dalších profesi, v době kdy byl bez práce žil dokonce několik měsíců na ulici.

První vážnější fotografické pokusy se datují okolo roku 2010. Bylo to období, kdy se po dlouhém vztahu rozešel se svojí životní láskou. V tomto čase, kdy cítil velkou prázdnotu ve svém nitru, dostává možnost zkusit na vypůjčeném fotoaparátu vytvořit první snímky. Je to právě ta aktivita, která částečně zmírňuje smutek a navíc ještě dává naději, že na tomto světě zanechá alespoň malou stopu po své existenci.

První fotografie je akt. Svým okolím, přáteli a dalšími kritiky je pozitivně hodnocen a to autorovi dává chuť do další tvorby. Začínají přicházet žádosti od dalších lidí a množství snímků rychle přibývá. Do jeho portfolia přibývají ženské a mužské akty, portréty i žánrově snímky. Fotografie jsou zásadně digitální a autorsky následně upravovány a dotvářeny.

Fotografie Milana Janka jsou publikovány v našich i zahraničních časopisech, včetně takových, jako je Art in Amerika. Jsou zastoupeny v řadě domácích i zahraničních sbírkách, ve sbírce Českého centra fotografie, které autora také exkluzivně zastupuje. Své fotografie vystavil na několika skupinových výstavách, naposledy na Akta Erotika v létě letošního roku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest fotografického katalogu Milana Junka: Insight