Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Křest autorské výtvarné knihy Veroniky Holcové: Na dosah ruky

27.8.2015 proběhl v Colloredo-Mansfeldském paláci, Karlova 2, Praha 1, slavnostní křest autorské výtvarné knihy Veroniky Holcové: Na dosah ruky.

Kniha Na dosah ruky představuje více než 150 barevných kreseb Veroniky Holcové z let 1997-2015, vznikajících zprvu jen nanášením olejových barev bříšky prstů přímo na papír a posléze prostřednictvím jemné štětcové techniky. Kresby Veroniky Holcové svými básnickými texty doprovodili D. Ž. Bor, Jáchym Topol, Petr Borkovec, Markéta Pilátová a Jakub Řehák, doslova „na dosah ruky“ se tak vedle sebe dostávají slovo a obraz, výtvarné umění a literatura.
Všechny texty jsou uvedeny také v anglickém, německém, francouzském a italském překladu.

http://www.kosmas.cz/knihy/208754/na-dosah-ruky/

Spolu s knihou Na dosah ruky, která je na místě v prodeji, byl představen také chystaný katalog výstavy Pandora’s Vox, která zde bude přístupná do 1.listopadu 2015:

http://martinfryc.eu/vystavy/vernisaz-pandoras-vox-veronika-holcova-sandra-vasquez-de-la-horra-a-klara-kristalova/

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Křest autorské výtvarné knihy Veroniky Holcové: Na dosah ruky