Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Krátkodobá výstava Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA): Najdi si lidskou aktivitu

Ve dnech 15. – 19.7.2015 byla v Karlin studios v rámci rezidenčního programu A.I.R. Futura ve 2.patře přístupná instalace Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA): Najdi si lidskou aktivitu.

Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA) jsou dva vizuální umělci žijící v Rotterdamu v Nizozemí, kteří často prezentují své dílo společně, nebo spolupracují na programování založené na události.
Pro tuto výstavu se umělci rozhodli stavět na předchozí spolupráci, příběh začínající uměním. Seznam aktérů zahrnuje umělou inteligenci, malíře závislé na psaní, problémové žánry. Jak tito aktéři komunikují? – rotované a vláknité emailové řetězy – krize vnitřní identity – multi-mediální tánííí.

Samotný název ‚Najdi Si Lidskou Aktivitu‘ je vykreslen z nesprávně pochopené malby. Cestovatele přenáší bakterie, jak víme, a mikroby z První Kapitoly si nalezly nového hostitele: Prahu. A tak pokračuje příběh začínající uměním. Znovu dorůstající končetiny, plížení, růst vlasů a nějaká ta bolest zad (díky zvedání těžkých břemen při úsilí dosáhnout nečeho).

„Pražské zájmy“ se stávají receptem na podomácku vyrobené sochy z chleba a muralistickou táhlou malbou. S ingrediencemi posbíranými po nudistických nádržích a architekturou obchodu s mobilními telefony. Sestavený se vkusem malíře protagonisty a rezavějící agenturou kvasnic.

Jejich pobyt končí v červenci 2015 a je realizován ve spolupráci s Het Wilde Weten v Rotterdamu.
http://www.hetwildeweten.nl/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Krátkodobá výstava Perri MacKenzie (Skotsko, UK) a Kevin Gallagher (Chicago, USA): Najdi si lidskou aktivitu