Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

“Kakaw on Fire” – noc vzývání čokoládového kultu

21. 5.-21. 5. / Grid / Konceptuální umění

21.5.2015 proběhla v soukromém prostoru Grid nedaleko Národní, Praha 1,  noc vzývání čokoládového kultu “Kakaw on Fire” – noční obřad milovníků čokolády.

„Pokud má Bůh moc, věříme v moc kakaa a čokolády.

Jedna noc – jeden umělecký projekt o kakau a čokoládě.
Nabízíme čokoládové suvenýry od několika umělců, živou hudbu a performanc. Pokud milujete čokoládu přijďte, zapojte se a buďte svědky této ceremonie.
Staňte se čokoholikem, vzývejte naše nové náboženství “kakaw”.
Kakao původně pochází ze zemí Aztéků , kteří věřili v kakaového boha a bohyni. Aztécká kakaová Deity byla také bohyní obchodu – kakao bylo naturálií. Kakao může být považováno za obecný symbol moci vášně. Věříme v kakaový zázrak lásky, zdraví a obchodu. Pokud nemáte čokoládu rádi, vyzýváme vás, aby jste přišli … Nakonec se do ní zblázníte!“

Popis:
1.- Vytváříme nové náboženství: čokoládový Bůh má moc. čokoláda má moc. My jsme ti, co v tuto moc věří.
2.- Kakao a čokoláda pochází od Aztéků a Májů , Májská bohyně Ixcacao: Bohyně čokoládového božství. Je také bohyní obchodu.
3.- Čokoláda je často spojována s láskou a vášní.
4.- Mexické rituální pití čokoládového nápoje – 3 studené nápoje s čili a alkoholem z klasické “jicary”, vyrobené ze suché “jpu heke”.
5.- “Můžu tě políbit?” – Čokoládový krém na rty bude k dispozici pro návštěvníky u vchodu – 3 typy krém/sladký/čili.
6.- Umělci:
Anej Nuhanovic, Barbara Jagadics, Çiğdem Cevrim, Eva Horynova, Giselle Olguín Jiménez, Lucio Fuentes, Martina Rotlingova, Nurten Yuksel, Takeshi Ito, a další …

7.- Muzikant a VJ
-Halwa: http://bandzone.cz/halwa
-Kenya Sato: https://soundcloud.com/kenya-satoh
-Performance: „The Miracle of the Forbidden“
Eva Horynová, Giselle Olguín Jiménez, Takeshi Ito
-Julia & Kamaradí
-Irina Kulikova: Tvůrkyně projektu „Infra Vegatron“, je producentkyně, hudebnice a skladatelka, aranžérka a zpěvačka z Ruska, nyní žijící v Praze. V Rusku Ira tvořila na poli populární taneční hudby. Současně je zapojena také do nového doom jazz projektu „Babajka“. https://www.youtube.com/watch?v=nUuxIN_oAP8
-Performance: „Wedding ceremony“ Ponyo Cliff
– Z-KAT (Masquerave, UK): http://www.mixcloud.com/zkat
-DJ Waved
-VJ Julius Stefan: Vj (n)arcobaleno je pražský výtvarný umělec (VJ) , který si zamiloval vizualizace, nová média a videomapping. Experimentuje s novými materiály a formami a jejich využitím pro projekci. Od r.2012 je členem Kinocirkusu – mezinárodní skupiny Vjs založené v Praze.
http://www.kinocirkus.net/; https://www.facebook.com/kino.cirkus.pageFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
“Kakaw on Fire” – noc vzývání čokoládového kultu