Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

J&T Banka Art Index Pop-up

Jenom do neděle 5. 9. 2021 se můžete zajít zdarma podívat na velmi zajímavý J&T BANKA Art Index Pop Up na adrese Újezd 11, Praha 1. Otevřeno je 10:00 – 19:00, poslední vstup 18:00.

J&T BANKA Art Index Pop Up představuje umělecká díla více než 40 nejvýraznějších současných českých umělců v prostorách činžovního domu na pražském Újezdě. Pouze po dobu 4 dní mohou návštěvníci shlédnout výběr toho nejlepšího, co aktuálně vzniká v ateliérech například Krištofa Kintery, Daniela Pitína, Kateřiny Šedé, Josefa Bolfa či Evy Koťátkové.

Možné je také registrovat se na komentované prohlídky a stejně tak jako na zahraničních uměleckých veletrzích i zde si mohou návštěvníci jakékoli dílo koupit.

Na výstavě jsou představena díla autorů a autorek, kteří jsou zařazeni v unikátním žebříčku popisujícím vývoj současné výtvarné scény v České republice – Art Index. Vedle již výše zmíněných umělců se můžete těšit také na díla Jakuba Nepraše, Karla Štědrého, Petra Písaříka, Jakuba Hoška, Pavly Malinové, Aleny Kotzmannové či uměleckého dua unconductive trash (Michala Pěchoučka a Rudi Kovala).

Atmosféru výstavy umocňují partneři akce, díky kterým výstava zapůsobí opravdu na všechny lidské smysly. Niche parfumérský dům PIGMENTARIUM celou výstavu provoněl. Pro každý z jednotlivých bytů v domě totiž navrhl charakteristickou vůni.  A designový nábytek, který dotváří interiéry jednotlivých bytů, poskytla společnost KONSEPTI. Ta v Čechách zastupuje světoznámé designerské značky a výrobce nábytku, osvětlení a doplňků, díky kterým vznikají jedinečné interiéry nejen v rodinných domech či bytech, ale i v kancelářích a veřejných prostorách. V rámci projektu Art Index Pop Up můžete vidět nábytek značek B&B Italia, Carl Hansen&Son, Vitra a mnoha dalších. 

Web: www.artindexpopup.cz

 

PIGMENTARIUM o spolupráci na projektu POP-UP GALLERY

„Vůně vyprávějí příběhy. Naše zážitky jsou s nimi neoddělitelně spojeny. Vůně dovedou dokonale vyvolat vzpomínky a vzpomínky zase v naší mysli navodit jejich autentickou původní vůni. Ať už vědomě nebo bezděčně, definujeme, jak naše okolí voní. Někomu papírem tisíců knih a kávou, někomu květinami jinému tabákem. A v řadě interiérů vládne stopa parfému jeho majitele, nebo promyšleně zvolený vonný objekt. S nadšením a pokorou jsme přijali pozvání ke spolupráci na projektu POP – UP GALLERY. Šest bytů definovaných osobností imaginárního obyvatele, jeho pohledem na svět, jeho hodnotami, a především pak jeho uměleckou kolekcí. Nápad dotvořit celý prostor také vůní, která jej (jeho majitele) nejlépe vystihuje byl krásný úkol. Ať už šlo o kreativní výběr existující charakteristické ingredience, nebo tvoru vůně pro interiér na míru, snažili jsme se jít co nejvíce ve stopách definice každé jedné sbírky a proměnit prohlídku všech prezentovaných souborů v olfaktorický zážitek.“

Parfumérský dům PIGMENTARIUM

Značka založena v roce 2018 Tomášem Ricem a Jakubem Hiermannem jako první český niche parfumérský dům. PIGMENTARIUM tvoří parfémy zcela v souladu s pravidly niche parfumerie, tedy jako nezávislá díla. Jako osobitou ideu tvůrce složenou z ingrediencí té nejvyšší kvality, zcela nezávislou na trendech nebo marketingových průzkumech. Nabízí tak klientům s vytříbenými požadavky parfémy ojedinělé a odlišné. Nedílnou součástí práce značky jsou od počátku také umělecké kolaborace nad produkty i projekty, kterými PIGMENTARIUM obohacuje svou tvorbu o kreativní pohled a energii řady talentovaných osobností. Aktuální kolekci tvoří čtyři parfémy doplněné o trendy kolekci interiérových vonný tyčinek a dvě podoby incense altarů vzešlých ze spolupráce se sochařkou Terezou Štětinovou a mistrem porcelánu Danielem Pirščem. Pátý parfém PIGMENTARIUM bude uveden letošní podzim v Paříži.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
J&T Banka Art Index Pop-up