Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

J&T Banka Art Index Pop-Up 2023

Pouze do 10. 9. 2023 je v západním křídle Invalidovny, Sudkovy sady 24/1 // Sokolovská 24/136, Praha 8, (vstup hlavním vchodem do Invalidovny), přístupná rozsáhlá unikátní přehlídka J&T Banka Art Index Pop-Up 2023.

Seznamte se s nejnovějšími díly z ateliérů nejvýraznějších českých umělců současnosti, kteří se umisťují v žebříčku J&T Banka Art Index.

Vystavena jsou díla těchto umělců:
Eva Koťátková, Kateřina Šedá, Krištof Kintera, Zbyněk Baladrán, Anna Hulačová, Jaromír Novotný, Jan Kaláb, Vladimír Houdek, Martins Kohout, Jiří Franta a David Böhm, Dominik Lang, Jiří Černický, Roman Štětina, Josef Bolf, Pavla Sceranková, Jiří Thýn, Alena Kotzmannová, Vendula Chalánková, Jakub Nepraš, Daniel Pitín, Adam Vačkář, Richard Loskot, Jan Šerých, Veronika Šrek Bromová, Lenka Klodová, Martin Lukáč, Petr Dub, Anna Slama a Marek Delong, Marie Lukačová, Federico Díaz, Pavel Mrkus, Pavla Malinová, Milena Dopitová, David Krňanský, Hynek Alt, Jan Vytiska, Jiří Petrbok, Anežka Hošková, Jakub Choma, Viktorie Langer, Johana Pošová a Barbora Fastrová, Romana Drdová, Lucie Svoboda Mičíková, Jakub Jansa, Jakub Hošek a Igor Hosnedl

4 dny
Nenechte si ujít čtyři dny plné umění a jedinečné atmosféry. To vše na jednom místě v unikátním prostoru historické budovy Invalidovny.

150+ děl
Těšit se můžete na malby, sochy, fotografie, instalace i videoart. Zastavte se.

Jedinečná přehlídka toho nejlepšího, co aktuálně vzniká v ateliérech nejvýraznějších současných umělců.
Na jednom místě na 4 dny najdete díla od 50 českých autorů, kteří patří mezi 100 nejviditelnějších současných umělců a umělkyň, jejichž působení na umělecké scéně mapuje žebříček J&T BANKA ART INDEX. Ten vznikl s ambicí pomoci širší veřejnosti, sběratelům, investorům a milovníkům umění zorientovat se na současné české umělecké scéně.

Podobný cíl si klade i J&T BANKA ART INDEX POP-UP. Pod 1 střechou během 4 dnů si tak můžete prohlédnout celou škálu přístupů k umění dneška. Díla s vámi budou rezonovat, některá ve vás probudí touhu diskutovat. Najdete zde díla, která vás rozesmějí i naštvou, se kterými budete souznít i nesouhlasit, která budou lahodit vašemu oku nebo vás naopak provokovat. Umění nám dává šanci nahlédnout na svět jinýma očima, umí nás proměnit či dokonce léčit, když mu dáme šanci. Všechna díla jsou navíc dostupná ke koupi. V J&T Bance totiž věříme, že obklopovat se originálními uměleckými díly má obohacující účinky.

V nečekaných zákoutích i velkorysých prostorech karlínské Invalidovny objevíte různé netušené schopnosti umění proměňovat nás, samotné autory nebo společnost. Co vše vám umění může přinést, ať už jste pozorovatel nebo si ho dokonce připustíte k tělu blíž a stane se z vás sběratel?

Nechte se inspirovat či dokonce proměnit. Nebojte se kombinovat rozličná umělecká média, různorodé motivy a náměty, rozmanité materiály. Nemějte strach se nechat uměním ovlivnit, podívejte se na svět jinak a rozšiřte si své obzory.

https://artindexpopup.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
J&T Banka Art Index Pop-Up 2023