Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž a výstava Petr Burda: Fotografie 2000 – 2019

28.3.2019 proběhla v galerii Louvre, Národní 22, Praha 1, slavnostní jednovečerní výstava Petr Burda: Fotografie 2000 – 2019. Výstava je k vidění až do 30.4.2019 v Domě národnostních menšin. Vocelova 3 (I.P.Pavlova).

Když v roce 1979 stály nad právě narozeným PETREM BURDOU sudičky, asi jen ony ví, co mu předpověděly. Možná byl k profesionální kariéře fotografa a vizážisty předurčen, byl mu dán talent a cit objevovat v lidech i věcech to nejkrásnější možné a v podobě fotografie je přiblížit dalším očím.

Kompozice, technika, řemeslná práce, pravidla… na to jsou akademie, ale na fantazii školy neexistují. Rukopis každého proto zůstává originální, rozpoznatelný. Fotografie Petra Burdy mezi takové patří – nelze o nich říci, že symbolizují pouhopouhý kvalitní záznam momentální reality, protože mají myšlenku autora, duši tvůrce, která dělá z fotografie něco víc.

http://fotoburda.cz/

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž a výstava Petr Burda: Fotografie 2000 – 2019