Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jednovečerní výstava Jan Lesák — Still Running

2.6.2017 proběhla v v City Surfer Office, Bořivojova 67, Praha 3, zajímavá jednovečerní výstava Jana Lesáka — Still Running.

“When you crossed my way
You were running in haze”
Lust for Youth

Gradient představuje motiv, prvek a snad také rytmus odpovídající dnešní společnosti. Nejde jen o jeho přítomnost v korporátní, nebo reklamní estetice. Odpovídá abstrakci a redukci, která není pouze vizuální, ale i společenská a kulturní. Představuje hladký, dokonalý povrch, po kterém můžeme bezstarostně klouzat pohledem, bez nutnosti se pozastavit, či porozumět.

Zdá se, že gradient má dvě základní vlastnosti. Je vždy dynamický; představuje přechod, graduje jeden odstín v druhý. Váže náš pohled, který jakoby vždy hledal konec, původní, nesmísenou, „pravdivou“ barvu.

Druhou vlastností je jeho libovolná délka, takřka nekonečný průběh. Můžeme se pohybovat nejen ke stranám a koncům, ale také dovnitř do hloubky a rozlišení gradientu.

Jednoduše řečeno, gradient je dnešní digitální mlhou. Napíná nestálý prostor, ve kterém se můžeme snadno ztrácet.
Ale snad také nacházet a potkávat.

“You were running in haze all night
When you crossed my way”

Text: Václav JanoščíkFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jednovečerní výstava Jan Lesák — Still Running