Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jednovečerní výstava a prezentace Art&Science – Cytologické obrazy

20.2.2020 se v Italském kulturním institutu v Praze, Šporkova 14, Praha 1 – Malá Strana (vstup někdy též Vlašská 34), konala jednovečerní výstava a prezentace Art&Science – Cytologické obrazy.

„Art&Science“ je živé představení, vzrušující zážitek, díky kterému cytologické obrazy „komunikují“ s profesionály z mnoha různých oborů: lékaři, astrofyziky, vědci, kritiky umění, hudebníky a módními návrháři. Cytologie, to jsou tvary a barvy, a proto je její přechod v umění okamžitý. Obrazy buněk vytištěné na plátnech se stávají jedinečným uměleckým dílem. Díla nejprve okomentují historici umění, poté budou interpretována hudebníky a dále předvedena v podobě modelů v rámci neobvyklé módní přehlídky. Na závěr pohovoří vědec nejen o analýze cytologického obrazu, ale také o klinických a sociálních aspektech toho, co obraz představuje. Akce, která se rok co rok obnovuje, překvapuje originalitou a kreativitou Mattea Gelardiho, profesora otorinolaryngologie na universitě ve Foggii a prezidenta Italské akademie nosní cytologie (AICNA).

Organizuje Italský kulturní institut a Studio Lovecchio Praha.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jednovečerní výstava a prezentace Art&Science – Cytologické obrazy