Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jednovečerní vernisáž Štěpánka Sigmundová – Spacegardening

10. 1.-10. 1. / Berlínskej model / Instalace

10.1.2018 se v galerii Berlínskej model, pplk.Sochora 9, Praha 7, konala jednovečerní výstava Štěpánky Sigmundové – Spacegardening.

Brambory na Marsu.
Salát na mezinárodní vesmírné stanici.
Listy špenátu jako základ pro vytvoření umělé srdeční tkáně.
Rajčata rostoucí mimo gravitaci.

Štěpánka Sigmundová
Absolventka Akademie Výtvarných Umění v Praze, ateliéru Malba II. Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy. Absolvovala studijní stáž u Nicole Wermers v ateliéru hostujícího pedagoga AVU, Luďka Rathouského na VUT v Brně, Prof. M. Vojtěchovského v Ústí nad Labem, a na Central Saint Martins UAL v Londýně. Byla součástí týmu, který pomohl vzniku prostoru Na Hollaru na FSV UK a běhu Klubu AVU.

„Podstatou tvorby Štěpánky Sigmundové je vyzdvižení běžné situace do světa umění samotným aktem zaznamenání. Zároveň se v její tvorbě objevují konceptuálně ucelené série fotografií a textů. Nepracuje se snímkem pouze jako s plošným vizuálem, ale většinou jako s objektem.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jednovečerní vernisáž Štěpánka Sigmundová – Spacegardening