Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jednovečerní vernisáž Johana Pošová a Barbora Fastrová w. Martin Zvěřina: Snakes on Skates

26. 2.-26. 2. / Berlínskej model / Instalace

26.2.2020 se v galerii Berlínskej model, pplk.Sochora 9, Praha 7, konala zajímavá jednovečerní výstava Johana Pošová a Barbora Fastrová w. Martin Zvěřina: Snakes on Skates.

Mýtický pojízdný had
DNA je mistrem proměny právě jako pojízdní hadi: utvořila vzduch, který dýcháme, krajinu, již vidíme a šokující množství nejrozmanitějších živočichů, mezi něž se řadíme. V průběhu čtyř miliard let se rozmnožila do nezměrného počtu druhů, a přitom zůstala naprosto stejná. Uvnitř buněčného jádra se DNA svinuje do spirály, kroutí se a klikatí. Vědci nezřídka přirovnávají tvar a pohyb této dlouhé molekuly k tvaru a pohybům pojízdných hadů. Molekulární biolog Casper Falling píše: „Dva řetězce DNA připomínají dva skejtové hady, kteří se kolem sebe navzájem ovíjejí v jakémsi sofistikovaném rituálu namlouvání. Abychom si to shrnuli, DNA je mistrem proměny ve tvaru pojízdných hadů, žije ve vodě a je dvojaká – nesmírně dlouhá a zároveň neobyčejně malá, jednoduchá a dvojitá. Přesně jako had na skejtu.

Prequel seriálu BM – COUPLES (2020)

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jednovečerní vernisáž Johana Pošová a Barbora Fastrová w. Martin Zvěřina: Snakes on Skates