Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jednovečerní vernisáž Jan Jírovec – Nezbytná ztráta soudnosti

2.6.2016 se v galerii Berlínskej model, pplk.Sochora 9, Praha 7, konala jednorázová vernisáž Jana Jírovce – Nezbytná ztráta soudnosti.

Jan Jírovec (*1976)

Vizuální umělec po absolvovaní keramické školy (1994) studoval u prof. Václava Šeráka v atelieru Keramika a porcelán na VŠUP v Praze (1996). Pokračoval na AVU v Praze (1996–2003) v atelierech: Malířská škola Vladimira Skrepla (1996–1999), Vizuální komunikace Jiřího Davida (1999–2000), Sochařská škola Jana Hendrycha (2001–2002), Škola nových medii Veroniky Bromové (2002–2003). Od roku 2003 je sochařem na volné noze s uplatněním zejména ve filmovém průmyslu. Společně s Patrikem Proškem vytvářejí obrazy ve 3D efektu s využitím optické iluze, při niž se zvoleny motiv maluje zdeformovaný tak, aby při pohledu z jednoho určitého místa, tzv. fotopointu, vytvářel věrnou prostorovou iluzi motivu (např. propasti). Při pohledu z jiných míst se velkoformátová malba mění a deformuje před očima.

Text z katalogu výstavy: HÁLOVÁ, D., aj. Fenomén B. České Budějovice: MMK, SUPŠ, UPM, 2014. str.83.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jednovečerní vernisáž Jan Jírovec – Nezbytná ztráta soudnosti