Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jednovečerní projekce Lucy Raven: Curtains

16. 11.-16. 11. / Kino Lucerna / Videoart

16.11.2015 se v Kině Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1, konala jednovečerní projekce anaglyfové videoinstalace Lucy Raven: Curtains.

Curtains (Opony, 2014, anaglyfová videoinstalace, prostorový zvuk 5.1, 50 min, smyčka)
V Hollywoodu se nesmírně náročný proces výroby vizuálních efektů pro filmy našeho 21. století nazývá postprodukce. Metody, které filmový průmysl využívá, však náleží spíše do století minulého. Globální výrobní linky začínající v Los Angeles probíhají Bombají, Pekingem, Londýnem, Vancouverem a Torontem a vydělávají na levné pracovní síle i vládních dotacích, aby se zaplatily nekonečné hodiny usilovné práce strávené nakaždém filmovém políčku. Curtains, snímek vyžadující anaglyfové 3D brýle, zkoumá, do jaké míry se digitální vytváření místa a prostoru vztahuje k současné filmové produkci. Instalace přenáší existující místa (a skutečné pracovníky) z celého světa zpět do počítačově generovaného, virtuálního prostoru zabydleného dnešními filmovými diváky.

Lucy Raven (žije v New Yorku) během několika posledních let vytvořila sérii prací, ve kterých zkoumá produkci současných mainstreamových filmů a vliv masivních po- sunů filmového průmyslu na naše vnímání pohyblivých obrazů. Práce Lucy Raven byly součástí velkých mezinárodních výstav a projekcí: Ljubljana Biennial of Graphic Arts, Lublaň (2015); Portikus, Frankfurt (2014), Yerba Buena Center for the Arts, San Francisko (2014); Hammer Projects, the Hammer Museum, Los Angeles (2013); Whitney Biennial, Whitney Museum of American Art, New York (2012). V současnosti vyučuje na Cooper Union School of Art a School of Visual Arts v New Yorku.

Práce Lucy Raven je zastoupena na výstavě Prostor pro pohyblivý obraz – III. Kapitola: The Owl‘s Legacy and Its Discontents v Národní galerii v Praze. Umělkyně bude dále realizovat workshop se studenty Katedry volného umění na UMPRUM v Praze.

Podpořeno Velvyslanectvím USA v Praze. Zvláštní poděkování hotelu Emblem.

Program mezinárodních událostí Souběžné formáty obsahově vychází z výstavního projektu Národní galerie v Praze Prostor pro pohyblivý obraz. Po dobu trvání III. kapitoly: The Owl’s Legacy and Its Discontents se v rámci Souběžných formátů v několika kulturních a uměleckých institucích v Praze a Brně představí umělci Eric Baudelaire, Lucy Raven a James Richards a kurátoři le peuple qui manque (chybějící lid) a Isla Leaver-Yap.

Souběžné formáty jsou organizovány Are.
Více informací na are-events.org.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jednovečerní projekce Lucy Raven: Curtains