Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Jednorázová vernisáž Ludmily Smejkalové – Pyro Amid

13.1.2016 se v galerii Berlínskej model, pplk.Sochora 9, Praha 7, konala jednorázová vernisáž výstavy Ludmily Smejkalové – Pyro Amid.

Oheň pyramidy
Slovo pyramida je složeno z řeckého pyro – oheň a ze slova amid, což znamená asi tolik, jako nalézat se uprostřed. Podle antických představ byl oheň tou energií v kosmu, která pronikala vším, vše ozařovala. Je možné, že už samotné slovo pyramida nám sděluje tajemství, které v sobě tato stavba ukrývá – oheň uprostřed. Mohla by tedy být jakýmsi kondenzátorem, transformujícím nebo produkujícím biokosmickou energii neznámé podstaty.
To jen k tomu tvaru pyramidy. Jinak to že to zároven vypadá jako hierarchie hodnot je taková spíš chytrá náhoda, kterou se zabývá občas každý.
L.S.

Lída Smejkalová je absolventkou pražské Akademie výtvarných umění. Ve své pestré tvorbě se pohybuje mezi malbou, kresbou a textilem s autorskými kresbami. Většina jejích prací vypráví příběhy. Skutečné i fiktivní zážitky citlivé mladé ženy, jejíž zájmy jdou za hranice materiálního světa. Na první pohled dekorativní, ovšem vždy krásné obrazy, povídají o času, pyramidě hodnot, bývalé lásce i egu.

http://www.smejkalovaludmila.cz/

http://www.fler.cz/ludmila-smejkalovaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jednorázová vernisáž Ludmily Smejkalové – Pyro Amid