Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Instalace Ryoji Ikeda – test pattern [n°7] (Nové divadlo Plzeň)

Do 11.8.2015 bude v Black Boxu Nového Divadla,  Palackého náměstí 30, Plzeň 3, přístupná velmi zajímavá a působivá audio-vizuální instalace Ryoji Ikedy – test pattern [n°7] .

Středoevropská premiéra instalace jedné z nejvýznamnějších osobností současného japonského umění, multimedialisty, performera a skladatele elektronické hudby.

Ryoji Ikeda se narodil v japonské prefektuře Gifu, ale v současné době žije a pracuje v Paříži. Svojí hudbou a zvukově vizuálními instalacemi Ikeda zkoumá základní charakteristiky reality a zvuku. Velmi často používá tóny a hluky na okrajích frekvencí vnímatelných lidským sluchem; o některých se posluchač dozví až chvíli po jejich odeznění. Vizuálně a rytmicky jsou jeho instalace nepředvídatelně pestré, plné diskrétních šumů, bleskových prostřihů (až několik stovek snímků za sekundu) a záplav binárních vzorů, které představují jakási obrazová a zvuková haiku. Ryoji Ikeda vystavuje v nejvýznamnějších galeriích světa. Za své inovativní a radikální přístupy k elekronické hudbě obdržel v roce 2001 prestižní cenu Zlatý Nica. Pro Japan Fest 2015 připravil do Black Boxu nového plzeňského divadla originální vizuálně zvukovou instalaci s názvem test pattern [n°7]. Tímto nejnovějším audiovizuálním “testem”zkoumá absolutní limity výkonu současných digitálních technologií i vnímání našeho vědomí.

Upozornění pro návštěvníky: instalace je hlasitá a je v ní použit stroboskop !!Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Instalace Ryoji Ikeda – test pattern [n°7] (Nové divadlo Plzeň)