Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Hledání klíče – vernisáž výstavy ateliéru malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU

Do 12.4.2019 bude v Galerii u Prstenu, Jilská 14, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů ateliéru malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU: Hledání klíče.

První kolektivní výstava ateliéru malby v Praze vytváří náhled na díla absolventů a starších ročníků.
Díla vznikla pod vedením doc. akad. mal. Aleše Ogouna, vedoucího ateliéru malby na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni.

Vystavují: Aleš Ogoun, Andrea Uhliarová, Martin Prachař, Frederik Suja, Alice Šamalíková, Sára Škvareninová, Patrik Rutkovský, Eva Stejskalová, Kristýna Šraierová, Evelína Vaněčková, Tereza Lišková.

Hledáme ten správný klíč k malbě:
„Snažíme se pohybovat v oblasti současného umění tak, abychom malbě zachovali její priority a zároveň zkoumáme současné možnosti materiáové transformace. Potenciál emocionálního, energetického i myšlenkového vyjádření pomocí barev beze slov zůstává ve srovnání s novodobými technikami jedinečný a výjimečný i specifikou technik. Nehledáme však nutně jen závěsnou obrazovou podobu malby, ale při zachování malířské filozofie využíváme i její asociativní polohy ( vůně, zvuky, doteky). K malbě, naším pohledem, má nejblíže instalace site specific.
Jako vedoucí atelieru nevidím umění jako příležitost závodit, kdo je lepší a známější, ale jako záležitost vnitřní potřeby a nutné opravdovosti. Povrchnost a formálnost v umění vidím jen jako ekologickou zátěž planety a budování „své“ značky jako pravým opakem jeho smyslu . Je to v době dostihů“ kdo dřív a za víc“ pro současnou „generaci Y“ a mileniálů jako začínajících umělců těžké přijmout, ale ti nejlepší to nakonec pochopí.“ Doc.akad.mal. Aleš OgounFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Hledání klíče – vernisáž výstavy ateliéru malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU