Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Filip Zápotočný Můj Svět

24. 3.-7. 4. / Senát Parlamentu ČR / Kresba

Do 7.4.2015 bude v Chodbě místopředsedů v Senátu Parlamentu ČR, Valdštejnské náměstí 4, Praha 1 (pro účelové návštěvníky a po předložení OP), přístupná výstava Můj Svět – kresby Filipa Zápotočného.

Jedinečné kresby Filipa Zápotočného z Vysočiny můžou od 24. března do 7. dubna letošního roku zhlédnout návštěvníci, kteří zavítají do Senátu Parlamentu České republiky v Praze. Zápotočného výstava s názvem Můj svět ozdobí Chodbu místopředsedů. Společně s asociací pomáhající lidem s autismem APLA-Vysočina ji pořádá senátor Miloš Vystrčil.

„S Filipem Zápotočným spolupracuji již několik let. Je například pravidelným tvůrcem grafické podoby mých novoročních přání. Filip, který má Aspergerův syndrom, si výstavu v Senátu určitě zaslouží. Přiznávám také, že zároveň, díky časování celé výstavy, vnímám její realizaci i jako aktivitu pořádanou k připomenutí Mezinárodního dne autismu, který připadá na druhého dubna,“ uvedl senátor Miloš Vystrčil.

Občanské sdružení APLA-Vysočina bylo založeno v roce 2004 rodiči dětí s autismem s cílem zajistit účinnou podporu problematice autismu na Vysočině. APLA prioritně řešila diagnostiku a vzdělávání dětí s autismem a systémovou poradenskou podporu, kterou mělo garantovat zřízení krajského školského koordinátora pro děti s poruchou autistického spektra. Následně se věnovala vybudování zařízení sociálních služeb pro děti a dospělé postižené autismem, mentálním a kombinovaným postižením, které s názvem Integrační centrum Sasov poskytuje registrované sociální služby denní stacionář, sociální rehabilitaci a odborné sociální poradenství.

www.vystrcil.cz

www.senat.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Filip Zápotočný Můj Svět