Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Expozice a přednáška o obrazech Hany Alisy Omer: Nebeský a Pozemský Jeruzalém

21. 9. 2021 proběhla v Beseder Gallery, Drahobejlova 15, Praha 9, jednorázová večerní prezentace a přednáška o obrazech Hany Alisy Omer: Nebeský a Pozemský Jeruzalém.

Expozice a výklad vizionářských maleb „Nebeský a Pozemský Jeruzalém“ izraelské malířky Hany Alisy Omer se zaměřením na symbolismus nebeského Jeruzaléma a svatyně z osobního pohledu a interpretace umělkyně.
 
Malířka představila sérii svých obrazů, která vznikla v letech 1994-2000 na základě tvůrčí spolupráce s Dr. Ytzhaq Hayutman (1943-2021), architektem a kabalistou z Jeruzaléma.
Přednáška s prezentací obrazů se zaměřila na archetypální a současnou symboliku Chrámu, jakožto spojnice mezi nebeskými a pozemskými říšemi, na strukturu kabalistického stromu života, jenž je podkladem kompozice obrazů, a na ideál jednoty třech monoteistických náboženství, pro něž je Jeruzalém posvátnou duchovní kolébkou.
 
Hana Alisa Omer pochází ze Slovenska, žila a tvořila čtyřicet pět let v Izraeli, v současné době žije v Praze.
 
……
 
Všechny fotky: Petr


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Expozice a přednáška o obrazech Hany Alisy Omer: Nebeský a Pozemský Jeruzalém