Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Epos 257 v Page Five

Zhruba do 15.6.2015 bude v knihkupectví Page five, Veverkova 5, Praha 7, přístupná zajímavá výstava Epose 257: Lines.

Epos 257

*1982, vystavuje od té doby, co maluje – zejména na pražských zdech; od roku 2004 se věnuje i trojrozměrné tvorbě (instalacím, objektům…)

Existuje-li něco, co by sjednotilo Eposovu tvorbu, pak by to mohlo znít asi takto: „To podstatné se děje venku.“ Ať už budeme v jeho případě hovořit o „překonání hranic graffiti“, nebo o výsostném street artu, či umění ve veřejném prostoru, veškeré tyto škatulky se při „bližším ohledání“ Eposovy práce stanou zbytečnými a omezujícími. Důvtip, vnímavost a bystrost, s nimiž zasahuje do našeho společného veřejného prostoru a jemnými nuancemi přetváří to, co považujeme za obvyklé v nevšední, ho staví mezi nejoriginálnější tvůrce současného umění. Zdánlivě jednoduché nápady (slavné jsou zejména jeho „Fukaria monuments“, jmenujme ale i „Kokon“, „Hliňáky“ apod.) mají velmi silné vyznění, v nichž nechybí ironie, humor a nevtíravý příběh (např. „Příběh stromu“). Nejdůležitější je ale svoboda a jistý druh pokory, s nimiž k přetvářenému přistupuje, ať už se jedná o různé formy podpisu, nebo o narážky na všeobecně sdílenou skutečnost.

www.epos257.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Epos 257 v Page Five