Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Egoé a další design značky na Design Shakeru + další veletrhy o bydlení do 20.3.2016

Pouze do neděle 20.3.2016 bude na výstavišti PVA Letňany, Beranových 667, Praha 9, přístupno několik veletrhů o bydlení a hlavně Design Shaker v hale 4.

Kromě Design Shakeru se jedná o soubor veletrhů bydlení, nábytku a zahrad For Habitat, For Furniture a For Garden.

Děkuji za pozvání značce progresivního nábytku Egoé – www.egoe.cz

Letošní Design Shaker proběhne po loňském úspěchu opět v nové podobě kurátorského výběru. Již pátý ročník proběhne souběžně s jarními veletrhy v Letňanech a nabídne nejprogresivnější české i zahraniční značky a studia.

Návštěvníci budou mít možnost na veletrhu vidět řadu tuzemských i zahraničních značek, aktuálně mezi potvrzenými značkami najdeme například firmy jako Ancor, Kreiner, Šimek interier, Jelínek, claro, Jitona, Twin, egoé, Teek, Drupol, Nanoleaf, Nachtmann Glass nebo Tablo.

Návštěvníci se tak mohou těšit na studia a designéry, jejichž práce přináší do oblasti interiérového designu invenci a zaručují kvalitu veletrhu. Design Shaker je jiný především tím, že je sice výběrovou přehlídkou designu, ale proběhne v rámci velkých veletrhů pro velmi širokou skupinu návštěvníků. Lidé, kteří přicházejí na veletrhy jako je For Habitat, mají konkrétní zájem a potřebu. Jde o profesionály nebo ty, kteří staví či zařizují dům. Tomuto publiku představujeme kvalitní design: jak produktový, tak služby architektonických a designérských studií.

Design Shaker je rozdělen do tří sekcí zaměřených na tři úzce spolupracující profese. Sekce Big deal představí výběr etablovaných českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. V sekci Fresh space se objeví mladá generace designérů, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Užší kontakt s designéry interiérů a architekty zajistí sekce Field office, kde budou k vidění zajímavé návrhy i realizace interiérů.

Výstavní projekt Czech Retro
Součástí doprovodného programu Design Shakeru bude projekt Czech Retro. Ne všechno, co patří minulosti, je překonané. Pro výstavní projekt Czech Retro jsme kurátorsky oslovili vybrané české značky. Chceme na jednom místě a během hojně navštěvovaného veletrhu, představit značky a firmy, které znovuožívají. Czech Retro nabídne nejen interiérový design a bytové doplňky, ale i módní značky spojené s tradicí české výroby.

Media Café
Výběr z nejlepších tuzemských médií o designu a architektuře představí Media Café, které bude provozovat německá prémiová značka Dallmayr. Design kavárny je navržen v úzké spolupráci s českou firmou egoé. V Media Café se návštěvníci veletrhu budou moci nejen občerstvit, ale přečíst si i desítky časopisů o designu a architektuře.

 Admonter Design Hub
Na Media Café bude navazovat Admonter Design Hub: jde o kombinaci kavárny, TV studia a malého přednáškového pointu. Odsud budeme připravovat TV spoty s jednotlivými designéry a značkami. Místo, kde se ostatní sbíhají, protože se zde stále něco děje. Designérem Hubu i Media Café je architektka Markéta Knobová z ateliéru Mooza Architecture.

——————-

egoé je značka založená společností mmcité, jež se dlouhodobě zabývá designem a výrobou moderního městského mobiliáře. egoé přenáší zkušenosti mmcité z veřejného do soukromého prostoru. Nábytek je vhodný pro užití ve všech typech soukromých venkovních prostor jako jsou zahrady, atria, dvory ale i zahradní restaurace či uzavřené parky. Je navržen našimi i zahraničními designery.

Společnost mmcité je dodavatelem kvalitních prvků městského mobiliáře. Prostřednictvím drobných prvků mění tvář měst už více než dvacet let. Stala se jedním z největších výrobců městského mobiliáře v Evropě. www.mmcite.com
egoé v roce 2015 přináší řadu novinek včetně ojedinělé kolekce ve spolupráci s prof. ak. arch. Jiřím Pelclem, jehož ateliér patří k předním designérským studiím v České republice. Mnohaleté zkušenosti a dosavadní realizace Jiřího Pelcla a jeho týmu dávají klientům jistotu kvalitního a respektovaného výsledku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Egoé a další design značky na Design Shakeru + další veletrhy o bydlení do 20.3.2016