Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Display #1 Autorský šperk Září v La Gallery Novesta

Do 20.8.2016 můžete v La Gallery Novesta, Elišky Krásnohorské 9, Praha 1, zhlédnout a nakupovat z kolekcí autorských šperků Září v La Gallery Novesta.

Jedná se o jedinečnou prodejní expozici vůdčího kvarteta ZÁŘÍ – nezávislého uskupení šperkařů a galerie současného šperku – v harmonickém doprovodu hedvábné kolekce LOTE.

„Člověk se zdobí pro sebe a může to činit jen tím, že se zdobí pro druhé.“ Georg Simmel

Dojem z naší osobnosti může vycházet z opravdu malého ohniska – které září, je elegantní, jemné, masivní, prosté, okázalé, … – je jím šperk. Ať už je náš vztah ke druhým intimní, nebo distancovaný, vyzařujeme jej skrze šperk i oděv. Od našeho okolí se pak odráží zpět k nám, čímž si utvrzujeme svou individualitu.

Autorský šperk nám dává široké spektrum možností, jak se můžeme osobitě vymezit ve společnosti, neboť do každého kusu je vtisknut i individuální rukopis jeho autora.

Eliška Lhotská, Iveta Mulačová, Markéta Šumová, a Zuzana Babková se potkaly jako studentky V. K. Nováka. Později vytvořily nezávislé uskupení šperkařů a galerii současného autorského šperku Září. Za možnou spojnici v jinak odlišné tvorbě autorek můžeme považovat nalézání nových významů a jedinečné estetické zkušenosti např. z architektury, struktury vyvřelých hornin, strojní mechaniky či obyčejného kousku chleba, skrze šperkařskou tvorbu.

Prodejní expozici vůdčího týmu galerie Září doprovází svou nekomplikovaností oděvy Lote. Ty utváří minimalistický základ pro osobité pojetí zevnějšku a zároveň harmonické spojení s rozmanitostí autorských šperků. Lote zachází ještě dál v minimalizaci a geometrické abstrakci základních kamenů šatníku. Nová kolekce rozšiřuje praktické basic kusy z hedvábného krepdešínu o ještě sensitivnější prožitek hedvábného saténu.

Historicky první DISPLAY v La Gallery Novesta představuje nejen užitý šperk, ale i jeho primárně konceptuální pojetí. Význam konceptuálních šperků leží spíše než mezi nositelem a společností, mezi ním samotným a aktuálním chápáním šperku coby uměleckého objektu.

Pořádá: La Gallery Novesta & ZÁŘÍFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Display #1 Autorský šperk Září v La Gallery Novesta