Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení designSUPERMARKETu 2015 (pouze do neděle 13.12.)

Pouze do 13. 12. 2015 se bude konat v Kafkově domě u Staroměstského náměstí prodejní přehlídka autorského designu, módy, knih, hraček, atd. designSUPERMARKET 2015.

O letošní výběr těch nejlepších současných designérů a projektů se postaral kurátorský tým festivalu ve složení Darina Zavadilová, Adam Štěch, Veronika Ruppert a Tereza Vernerová Volná. Vybrali sto designérů a autorských projektů z Čech a také hosty z Izraele, Slovinska, Slovenska a Maďarska, kteří představí svou tvorbu z oblastí produktový a módní design, šperk, ilustrace a grafický design. V rámci prodejní přehlídky pak budou vystaveny zejména nové a limitované kolekce, řada z nich je navržená speciálně pro designSUPERMARKET. Letos podruhé festival udělí také „Cenu designSUPERMARKET 2015“ pro nejlepší produkt.

designSUPERMARKET 2015 s podtitulem „Nový design českých Vánoc. Vánoce českého designu“ vedle nákupů a předvánoční atmosféry přináší také odborné přednášky a výstavy designu. Budou to například: vlastní kurátorský projekt mapující příběhy tvůrců a děl současného evropského designu European Design Stories, představení designérů z prestižního nizozemského festivalu Fashionclash a fashion talk s jeho kurátory. Dále přednáška světově úspěšné izraelské návrhářky Danit Peleg, která jako první vytvořila módní kolekci pomocí domácí 3D tiskárny a exkluzivně na designSUPERMARKETU ji představí poprvé v Praze. Tradiční součástí akce bude také designSUPERMARKET knihkupectví, kde se objeví knihy a magazíny zaměřené zejména na umění, design, módu, architekturu a esteticky hodnotné knihy pro děti.

Gastro & meeting point v posledním patře Kafkova domu poskytne prostor pro příjemné zastavení a odpočinek třeba u moučníku a kávy z Bistro Café, které provozuje populární Bistro 8. Po skončení prodejní doby festivalu bude následovat večerní program v podobě večírků s lokálními hudebními projekty a djs. Novinkou pro letošní festival je pop-up koktejl bar po 18 hodině.

Otevírací doba:
čtvrtek / 12 – 22 hodin
pátek / 10 –22 hodin
sobota / 10 –22 hodin
neděle / 10 –18 hodin

O designSUPERMARKETU
designSUPERMARKET je mezinárodní festival současného designu. Jeho ambicí je vytvářet kontinuální platformu pro vystavování a prodej autorské tvorby nastupující generace českých i zahraničních designérů z oblastí produktového designu, módy, šperku, grafického designu a ilustrace. Festival zároveň představuje akci se společenským přesahem plní funkci centra neformálního setkávání osobností designu s lidmi, kteří projevují zájem o současné kulturní dění a urban scénu. Klade si za cíl co nejzodpovědněji přiblížit design širší veřejnosti a propagovat tvorbu mladých autorů. Design je přitom prezentován v širším měřítku jako součást životního stylu každého jedince.

O European Design Stories
European Design Stories je kurátorský projekt dokumentující příběhy vybraných tvůrců a děl v současném designu. Jeho cílem je hledat v konkrétních evropských zemích různé přístupy v současném designu, které nějakým způsobem reagují na aktuální společenské otázky.Zajímá se o všechny oblasti designu, individuální autory, studia nebo značky ve svých příbězích zaznamenává zajímavé momenty v kreativních procesech, způsoby myšlení i příběhy jednotlivých produktů a projektů.

www.designsupermarket.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení designSUPERMARKETu 2015 (pouze do neděle 13.12.)