Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Designblok 2018 – Zahájení výstavy Manifest

Do pondělí 29.10.2018 se na několika místech v Praze koná již 20. ročník festivalu módy a designu Designblok 2018.

U příležitosti oslavy dvacetileté historie Designblok otevírá budovu Colloredo-Mansfeldského paláce, kde je do neděle 4.11.2018 přístupná výstava Manifest.

Výstava Manifest představí odlišné přístupy k procesu navrhování objektů i samotné úloze designéra. Z českých autorů se zapojil Maxim Velčovský s dílem ze zlatých plechovek, Eva Eisler vytvořila upcyklované světlené objekty, Petr Babák s instalací ve které si hodíte knihou, OKOLO mapuje obraz českého designu v zahraničí. Výstava Manifest přizvala k vytvoření speciálních instalací pro příležitost oslavy české designéry, kteří se s Designblokem protínají již řadu let jako je studio deFORM, ZORYA nebo dvojice Plecháč & Wielgus.

Speciální instalaci Cosmocake představí Jaime Hayon, hlavní zahraniční host dvacátého ročníku, který patří ke světové špičce současného designu a pracuje pro prestižní klienty jako Cassina, Moooi, nebo Lladró. „Design pro mě znamená přinášení kvality a vážné legrace do každého z mých návrhů. Co tím myslím? Není to humor pro humor. Jen chci vnést do života lidí, kteří užívají mnou navržené předměty, potěšení. Také miluji okamžik objevu. Ten se projevuje dvěma způsoby. Za prvé objevuji nové způsoby výroby a možnosti materiálů a za druhé skoro pořád cestuji, a tak se seznamuji s novými kulturami a názory. Ideální potom je, když uživatel mých výrobků skrz ně také objeví něco pro sebe,“ vysvětlil Hayon.

Starobylý palác v centru Prahy dále uvede tvorbu holandské designérky Ineke Hans, rakouského dua chmara.rosinke, studia francouzsky Marléne Huissoud nebo Jorge Penadése ze Španělska.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Designblok 2018 – Zahájení výstavy Manifest