Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Designblok 2018 – ArtHouse Lapidárium

Do 29.10.2018 bude významnou součástí Designbloku jeho Arthouse v Lapidáriu Národního muzea – Výstaviště Holešovice, Výstaviště 422, Praha 7.

Designér a umělec Philippe Cramer uvede svítidla Randogne, ve kterých zkombinoval pradávnou symboliku antropomorfních ikon a současnou technologii laserového řezu. Jiří Pelcl představí speciální instalaci Home, Sweet Home, Liběna Rochová vystaví výtvarné objekty DOTEKY, Glassbrothers zkombinují nadšení pro sklo a cyklistiku. Celkem bude v Lapidáriu umístěno 20 uměleckých instalací českých designérů i zahraničních hostů. Tématem letošního Art House je Pocta kráse a hlavní kurátorkou se stala Danica Kovářová.

Rony Plesl, exkluzivně spolupracující se značkou Bolety, představí na letošním jubilejním ročníku Designbloku poprvé veřejně zcela unikátní a přelomovou technologii tavené skleněné plastiky. Jde o revoluční princip tavení skla, který v Čechách před lety proslavil pan profesor Libenský se svou ženou Jaroslavou Brychtovou. Pleslovou hlavní expozicí je soubor skleněných objektů s názvem Fire Walk with Me, který je k vidění v Art Housu.

Designblok slaví dvacet let a své brány návštěvníkům otevře již ve čtvrtek 25. října 2018. Pražský festival designu a módy letos přichystal expozice 343 značek, designérů, studií, umělců i škol. Hlavní část Designbloku naplní prostor holešovického Výstaviště; speciální výstava nazvaná Manifest bude umístěna v Colloredo-Mansfeldském paláci. Fanoušci módy a šperku se mohou těšit na 32 módních přehlídek a desítky instalací módních designérů a šperkařů. Nebudou chybět ani zahraniční hosté z dvanácti zemí v čele s Jaimem Hayonem, španělskou hvězdou letošního ročníku. Bohatý doprovodný program nabídne přednášky, moderované diskuze a mnoho dalšího. Designblok potrvá do 29. října a jeho letošním tématem je OSLAVA.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Designblok 2018 – ArtHouse Lapidárium