Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Dernisáž výstavy a křest knihy Karel Novák: Přirozeně

22. 10.-27. 10. / Ex Post / Fotografie

27.10.2015 byla v nové galerii Trafo / Ex post, Příčná 1, Praha 1, ukončena výstava naturistických fotografií Karla Nováka: Přirozeně a zároveň pokřtěna stejnojmenná publikace.

…Po tisíciletí používala konzervativní a náboženská hnutí stud, aby ovládala společenství lidí. Kdyby bylo více lidí imunních proti těmto naukám, tak jako naturisté, svět by byl mnohem lepší… (rozhovor s R. France s J. Sturgesem, 2010, Francie. Montalivet)

Po úspěšných titulech Kmeny nebo Příliš pozdě zemřít mladý od Ivo Pospíšila vydává nakladatelství BiggBoss další knihu.

Karel Novák: Přirozeně, kniha s textyod fotografa Romana France, autora knihy i kurátora stejnojmenné výstavy, byla uvedena např. v Moravské galerii v Brně (K. Novák – J. Sturges: Přirozeně) či v galerii Fiducia v Ostravě. Publikace třiaosmdesátiletého prostějovského fotografa představí unikátní fotografie z naturistických komunit v bývalém Československu, Německu (NDR) i Maďarsku, z období let 1962–1996. Jedná se tak o unikátní pohled do světa naturistů, a to nejen okem fotografa, ale také samotného naturisty.

Jednou se mně taky stalo, že přímo na pláži kluci vylezli na vysoký strom s dalekohledem a čuměli z vrchu na baby. Já jsem stál důle a řval jsem na ně, když chcete čumět na ty ženský, tak se na ně dívejte zblízka. Utekli, a už jsem je nikdy neviděl. (Karel Novák, 2010).

Výstava byla součástí Designbloku 2015.

http://shop.biggboss.cz/products/karel-novak-prirozene?taxon_id=4Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Dernisáž výstavy a křest knihy Karel Novák: Přirozeně