Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Dernisáž Pop-up store Dechem s představením Oáza Collection

30.6.2015 proběhla v Muzeu moderního skla ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1 (vstup z Nekázanky), dernisáž Pop-up store Dechem s představením Oáza Collection.

Dechem se pouze načas v tomto prostoru odmlčel a na podzim se můžeme těšit na další akce a prezentace.

Oáza je místo k úkrytu a odpočinku. S tímto konceptem se ztotožnili designéři Klára Šumová a Dirk Wright a společně navrhli kolekci nábytku a interiérových doplňků, které navozují v domě klid a pohodu. Použitím javoru, mramoru, hliníku a dalších přírodních materiálů a díky speciální povrchové úpravě jako je zinkování a eloxování dosahují nečekané harmonie a unikátních výsledků.

Klára Šumová (CZ)

Klára je nezávislou produktovou a interiérovou designérkou sídlící v Praze, působící i v oblasti severních Čech. V roce 2011 ukončila studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Poté pracovala a studovala ve Stockholmu (Note Design Studio), Nizozemsku (Kiki van Eijk), Kanadě a Maďarsku. Díky tomu získala nové zkušenosti s výzkumnou činností v oboru, která významně napomohla jejímu kariérnímu rozvoji. Kromě vlastních projektů spolupracuje také s výrobci, řemeslníky, galeriemi a experimentuje s různými typy výroby. Mezi její poslední projekty patří spolupráce na výstavě Craft & Drawing na Depot Basel, návrhy lustrů pro firmu Preciosa, spolupráce s Bakalowits během Passionswege – Vienna Design Week, návrhy oken pro Hermés a Pietro Fillipi v Praze a také kurátorské práce a stále trvající příspěvková činnost do lifestylových časopisů.

Zajímá se především o propojení jednotlivých kultur a využití objektů předávaných již po generace. Zvláštní pozornost klade na historii obklopování se některými nadčasovými prvky vycházejícím z přírody. Používá především přírodní materiály.

www.klarasumova.com

Dirk Wright (CA)

Dirk je grafickým designérem na volné noze se sídlem v Londýně a Praze. Pracuje převážně s umělci, designéry a kulturními institucemi. Ať už se jedná o projekty vizuální, publikace či výstavy, jeho koncepční výstupy jsou ovlivněny jak tradičními řemesly, tak i progresivní technologií. Tyto rozdílné přístupu jsou patrné například v brandingu pro Matchstick kávovary (Vancouver) a Bohemia Apartments (Praha), obalový design pro ruské vydání Delirious New York od Rema Koolhaase a v produktovém využití u projektu Oáza – kolekce nábytku, která byla uvedena na trh v Praze ve spolupráci s Klárou Šumovou.

Mezi jeho profesní zkušenosti patří design assistence pro OK-RM (Londýn) na projektech pro Strelka Press (Moskva) a Kaleidoskop Magazine (Milan). V poslední době pracuje pro Matthew Appletona / Modern Activity, pro klienty se sídlem v Londýně, např. Contemporary Art Society, Book Works, ArtAngel, and Rizzoli (NY).

www.dirkwright.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Dernisáž Pop-up store Dechem s představením Oáza Collection