Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Darina Alster: Rozmluva se stíny

24.3.2015 proběhla v Muse Room Roberta Carritherse na veletrhu současného umění Art Prague v Kafkově domě, Nám.Franze Kafky 3, Praha 1 (u Staroměstské), performance Dariny Alster: Rozmluva se stíny.

Videozáznam performance promítaný na látkové sochy.

Vlastní stín je člověku přítelem, nepřítelem i zdrojem inspirace. K vidění bude v průběhu celého veletrhu od 23. do 28. března.

PHYSICAL CALLIGRAPHY

Živá performance proběhla v úterý 24. března . Darina společně se svou dcerou a manželem předvedli obrysovou malbu na bílou tkaninu pokrývající stěny výstavní místnosti. Tyto barvou zachycené stíny zůstanou na zdech vystaveny po celý týden a doplní tak výše zmíněnou videoprojekci.

Robert Carrithers pojímá svůj projekt The Muse Room jako vytvoření prostoru k šíření inspirace. Spolupracuje na něm se skupinou českých a zahraničních umělců, které transformuje do role moderních múz, z nichž pro každou vytváří vlastní mytický příběh (týkající se období od počátku minulého století po současnost) a následně ji zachycuje v sérii maleb, sítotisků, látkových soch či formou hudby a videa.
Součástí projektu je také triptych The Muse trilogy vytvořený kombinovanou technikou malby a sítotisku, na němž Robert spolupracoval s kostarickým umělcem Luisem Cerdasem, který doplní výstavu svými interpretacemi daného tématu. Dvě malby vyjadřující představu múzy z mužského a ženského úhlu pohledu vznikly ve spolupráci s výtvarnicí Janou Šárovou.
Projekt je doplněn videoprojekcí Dariny Alster a hudební produkcí Mikiho-Discjockeye.
Umělci představující jednotlivé múzy: Darina Alster, Luis Cerdas, Nikita Eaton-Lusignan, Marie Anna Krušinová, Eva Larvoire, Irena Mášová, Miki-Discjockey, Iveta Megami, Linda Mikolaskova, Jana Orlová, Jana Podlipná Jana Rerichova Jana Šárová a Veronika Slámová. Projekt je doprovázen sérií performancí Dariny Alster, Jany Orlové a Nikol Kouklové. Týden bude zakončen živou malbou Luise Cerdase v Sobotu 28.3.2015 od 17:00 za doprovodu hudební skupiny. Přejeme si a doufáme, že budeme inspirovat i Vás! Projekt zaštiťuje Robert Carrithers.

Robert Carrithers je známý hlavně jako fotograf a filmař. Ve svém díle se zaměřuje především na zachycení atmosféry undergroundové umělecké a klubové scény, a to již od počátku 80. let, kdy byl součástí New Yorského kulturního dění. V té době spolupracoval s umělci a performery mezi něž patřili např. Keith Haring, Jean-Michel Basquiat, Ann Magnuson nebo Klaus Nomi. Jako fotograf na volné noze dokumentoval kulturní události pro různé magazíny v New Yorku, Londýně a Paříži. Jeho práce byly vystaveny v galeriích v New Yorku, Los Angeles, Chicagu, Londýně, Paříži a Berlíně.
V současnosti žije a pracuje v Praze.

Kdekoli se nachází, vždy nalézá umělecké komunity zabydlené výjimečnými osobnostmi, které na okraji společnosti zápasí o přežití a možnost kreativního vyjádření. Ve svém díle zobrazuje tyto postavy, které nazývá živoucími anděly, kteří se nabízí ve jménu kreativity.

www.robertcarrithers.com

www.facebook.com/robert.carrithers

www.artprague.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Darina Alster: Rozmluva se stíny