Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

City Primeval Summer Launch // Fundraiser Party // Benefiční večírek

29. 6.-30. 9. / The Chemistry Gallery /

29.6.2017 se v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7, konal benefiční večírek na podporu knihy a výstav City Primeval.

Kniha “ City Primeval: New York Berlin Prague” je poctou zaplivanému underground umění tří světových metropolí. “ City Primeval” je precizní uměleckou selekcí, kterou vzájemně provázal fotograf Robert Carrithers z New Yorku spolu se spisovatelem a literárním teoretikem Louisem Armandem . Benefiční večírek se konal na podporu vydání této knihy a doprovodné výstavy, které podtrhuje její historický význam a dokumentuje propletené cesty mezi New Yorkem, Berlínem a Prahou.
Na benefici bylo možno zakoupit prezentovaná díla Roberta Carritherse, Jany Zimmové, Dávida Kurňavky, Louise Armanda a Paula Paceyho.
DJ IM Cyber & Ado se postarali o skvělou atmosféru večera.

City Primeval: New York Berlin Prague (Prague: Litteraria Pragensia; září 2017) je souborem osobních memorabilií místa a doby, zachycených současnými spisovateli, básníky, redaktory, hudebníky, designery, filmaři, fotografy a umělci, pro které byla umělecká éra od 70. Let do dneška v New Yorku, Berlíně a Praze determinujícím obdobím. Od Post­punk a No Wave hnutí New Yorkské scény po pád Berlínské zdi. Od sjednocení Berlína po Sametovou
revoluci v Praze a následného znovuzrození Prahy. Seznam umělců, jejichž tvorbu a vzpomínky kniha zachycuje, nese jména jako: David Černý, Michal Cihlář, Lydia Lunch, Marcia Resnick, Anthony Haden Guest, Max Dax a mnoho dalších.
Trojitý křest knihy v každé z jmenovaných metropolí bude doprovázen výstavami děl, obsažených v knize:

Praha září 2017
Berlín říjen 2017
New York listopad 2017

“City   Primeval ”   není   klasickým   křtem   knihy.  “  City   Primeval”    nejen   prezentuje   díla   vybraných umělců,   ale   provází   po   cestě,   která   propojuje důležité   momenty   a   místa   metropolí   New Yorku,   Berlína   a   Prahy.   Doprovodné   výstavy   diváky   vizuálně   přenesou   zpět   do   těchto příběhů,   přímo   v   městech,   kde   se   před   lety   autenticky   utvářely.   Tyto   události   kreativně obohatí   místa   vzniku   živým   performativním   uměním,   hudbou   a módou.

Facebook:  City Primeval: New York Berlin Prague

Kurátoři:
Robert   Carrithers ,   New   York,   fotograf
Louis   Armand ,   spisovatel   a   literární   teoretik

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
City Primeval Summer Launch // Fundraiser Party // Benefiční večírek