Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Café Chalupecký: Pablo José Ramirez: Vstříc vesmíru

31. 3.-31. 3. / Tranzitdisplay / Videoart

31.3.2017 se v Tranzitdisplay, Dittrichova 9, Praha 1, konala jednovečerní výstava a diskuse Café Chalupecký: Pablo José Ramirez: Vstříc vesmíru.

Guatemalský kurátor, teoretik a výtvarný kritik Pablo José Ramirez vedl rozpravu nad tématy globální politiky kapitalismu, zrychlené spotřeby a podvratné schopnosti umění v současném světě. Jednotlivá témata byla reflektována skrze díla a vyjádření sedmi konkrétních umělců z nejrůznějších částí světa, kteří se v rámci večera zúčastnili debaty přes živý videohovor.

Participující umělci:
Kathryn Elkin (Velká Británie)
Jasmijn Visser (Holandsko)
Adrian Balseca (Ekvádor)
Manuel Chavajay (Guatemala)
Javier Esteban Calvo (Costa Rica)

Ramirez působil jako výkonný ředitel a kurátor v Ciudad de la Imaginación v Quezaltenango v Guatemale. Byl také spolukurátorem 19 Bienal de Arte Paiz. Publikoval řadu teoretických textů v odborných časopisech a knihách, přičemž mezi jeho ústřední témata patří postkolonialismus ve vztahu k současnému umění, nativní kultury, čas a nomádství. V současnosti pracuje na výzkumném projektu na Goldsmiths, University of London, kde se zabývá předkoloniálními konfiguracemi v současném umění Střední Ameriky.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Café Chalupecký: Pablo José Ramirez: Vstříc vesmíru