Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Botanická instalace Victoria Pragensis

Do 3.8.2017 bude na Piazettě Národního Divadla, Národní 4, Praha 1, přístupná (nonstop) botanická instalace Victoria Pragensis.

Vstupte do botanického labyrintu téměř tisíce rostlinných exemplářů a najděte mezi nimi ty, jež se po celém světě díky svým léčivým účinkům využívají jako přírodní medicína.

Na celém světě je téměř 400 000 rostlin, zhruba desetina z nich se po staletí využívá jako přírodní medicína. Chceme upozornit na cenné, avšak křehké historické dědictví léčivých rostlin, a na jejich roli v kontextu městského designu. Svým názvem odkazuje instalace na objev největšího leknínu na světě, Victoria amazonica, který v roce 1801 učinil český botanik Tadeáš Haenke, jeden z prvních, kdo vědecky popsal exotickou floru latinské Ameriky.

V rámci instalace bude probíhat doprovodný program: komentované prohlídky, workshopy a další události. Akce se koná ve spolupráci s Národním divadlem v rámci projektu Piazzetta 24/7, za laskavé podpory Městské části Praha 1. Nad událostí převzala záštitu Eliška Kaplický Fuchsová, zastupitelka Hlavního města Prahy.

Koncept: Hænke
Autor instalace: Juráš Lasovský
Odborná konzultace: Julien AntihFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Botanická instalace Victoria Pragensis