Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Beefeater MIXLDN: barmanská soutěž & party (29.10.2015)

29.10.2015 se v unikátních prostorách Štencova domu, Salvátorská 8, Praha 1, konal soutěžní večer Beefeater MIXLDN: barmanská soutěž & party.

Prestižní soutěž BEEFEATER MIXLDN GLOBAL BARTENDER COMPETITION 2015 má dva nové vítěze českého a slovenského národního kola MILOŠE DANIHELKU z baru L‘FLEUR a MARTINA ŽUPINU z HEMINGWAY BARU v Praze.

Během náročného barmanského souboje s dalšími osmi účastníky českého a slovenského finále MILOŠ DANIHELKA okouzlil tříčlennou porotu složenou z mezinárodních odborníků svým koktejlem B – LADY, inspirovaným klasickým koktejlem White Lady a MARTIN ŽUPINA koktejlem nazvaným ROASTEDBEEFEATER. Hlavním úkolem letošního ročníku byl twist na klasický ginový koktejl vytvořen do roku 1950, inspirovaný moderním Londýnem na bázi ginu Beefeater Dry nebo Beefeater 24.

Oba vítězové budou mít tu čest a pojedou na nezapomenutelný třídenní výlet do Londýna, kde budou čelit různým výzvám testujícím jejich barmanské dovednosti a tím budou oficiálně reprezentovat Českou a Slovenskou Republiku na globálním finále soutěže v lednu 2016.

Celkový vítěz získá titul „GLOBÁLNÍ VÍTĚZ BEEFEATER MIXLDN 2015“ a budou jej mentorovat experti v rámci Beefeater globálního ambasadorského programu. Po odborném individuálním výcviku „Beefeater: The Home of Gin in London“ bude globální vítěz reprezentovat značku Beefeater na exkluzivních akcích ve svém regionu a cestovat na některé z nejprestižnějších barmanských akcí světa (např. Moscow Bar Show a Berlin Bar Convent).

Citace Kateřiny Kluchové:
Letošní ročník soutěže byl opět ve stylu starého a nového Londýna a mne osobně velmi těší stoupající zájem barmanů, kteří podali skvělé výkony. Kvalita přihlášených koktejlů byla velmi vysoká a věřím, že oba vítězové budou na finále výborně reprezentovat svou zemi!

O značce Beefeater
Beefeater je nejvíce oceňovaná značka ginu na světě a s destilérkou sídlící v srdci Londýna (je jediným historickým suchým ginem destilovaným v hlavním městě) se stává skutečným londýnským spiritem. Beefeater založil v 19. století James Burrough. Jeho ikonickou recepturu, která zůstala po celou dobu nezměněna, dnes hlídá Desmond Payne, nejzkušenější ginový destilér na světě. Barmani z různých zemí milují Beefeater pro jeho neměnící se skvělou kvalitu a klasickou londýnskou chuť. Jeho řada obsahuje Beefeater Dry, světovou jedničku mezi prémiovými giny díky své svěžesti, čistotě a dobře vyvážené chutí, Beefeater 24, super-prémiový gin smíchaný s japonskými a čínskými čaji, díky čemuž dosahuje úrovně distinktivního, komplexního ginu a vyhovuje tak současné koktejlové kultuře, a Beefeater Borrough’s Reserve, ručně vyráběný, ultra-prémiový, v dubu odpočatý gin, který je zcela vyjímečný jak v chuti tak v celkovém vnímání ginu jako takového.

Pro vice informací sledujte beefeatermixldn.com a FB profil:  https://www.facebook.com/BeefeaterAmbassadorCR/

Music: Charlie One & Jan 2 (Ohm Square) a DJ Jiří Burian.

Do finále se dostala hvězdná pětka, kterou znáte z TOP pražských barů:

Jakub Vinš (Bugsy’s Bar)
Jaroslav Janoušek (Black Angel’s Bar)
Jaroslav Modlík – (AnonymouS Bar)
Miloš Danihelka – (L’Fleur Bar)
Petr Novotný – (Hemingway Bar)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Beefeater MIXLDN: barmanská soutěž & party (29.10.2015)