Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Autogramiáda Elišky Podzimkové: limitovaná edice uměleckých tub na rum Don Papa

6. 12. 2022 proběhla  v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), autogramiáda Elišky Podzimkové: limitovaná edice uměleckých tub na rum Don Papa.

Láhev filipínského rum Don Papa přitahuje pozornost nejen svým obsahem, ale i designem. Platí to jak pro ten základní, tak pro limitované edice artových tub, na nichž se doposud podíleli umělci z Filipín a Francie. V pořadí osmá artová limitka už ovšem nese českou stopu – její autorkou je výtvarnice Eliška Podzimková.

Mnohá ocenění za své zpracování získal už základní design rumu Don Papa, za nímž stojí renomované designérské studio Stranger & Stranger. Jen u něj ale nezůstalo. V průběhu let Don Papa formou výtvarné soutěže oslovil umělce z Filipín a Francie, kteří představili své pojetí tuby. Nejzdařilejší návrhy poté dostaly podobu limitovaných artových edic, jež se zejména pro příznivce značky staly žádaným sběratelským artiklem. Letošní edice je obzvlášť výjimečná – ztvárnila ji totiž česká výtvarnice Eliška Podzimková.

V rámci spolupráce s rumem Don Papa měla Eliška příležitost navštívit filipínský ostrov Negros, jemuž se přezdívá Sugarlandia, a poznat rozmanitost tamní přírody. A právě ta ji inspirovala k vytvoření obrazu Cukrový ostrov, který byl v létě slavnostně představen a pokřtěn a následně se promítl i do designu tuby pro letošní rok. Don Papa Baroko Art 2022 je o to unikátnější, že úplně poprvé využívá rozšířené reality, která je pro tvorbu Elišky Podzimkové typická. Stačí na tubu namířit mobilní telefon a přes aplikaci Artivive pak obdivovat krásy Cukrového ostrova, které rázem ožijí. Nechat si od Elišky Podzimkové tubu podepsat měli všichni ti, kdo 6. prosince zavítali do The Chemistry Gallery na pražské Letné, kde proběhla autogramiáda. Už bez podpisu je pak Don Papa Baroko Art 2022 k mání v karlínské prodejně Warehouse#1 nebo na stejnojmenném webu, a to za 990 Kč.

https://www.warehouse1.cz/cs/prodejna

Eliška Podzimková je první českou výtvarnicí, která svou vizi Sugarlandie mohla na tubu rumu Don Papa promítnout, nejspíš ale nebude na dlouho jedinou. Letní křest jejího obrazu Cukrový ostrov odstartoval soutěž Don Papa Art pro české výtvarníky. Přihlášení umělci teď pracují na svých návrzích, vítěz bude vyhlášen začátkem příštího roku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Autogramiáda Elišky Podzimkové: limitovaná edice uměleckých tub na rum Don Papa