Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Austrian Design Explosion Party na Designbloku (do 27.10.2015)

23.10.2015 se konala Austrian Design Explosion Party na Designbloku, který končí již 27.10.2015.

Téměř 50 rakouských firem a designerů se prezentují od 22.10. do 27.10.2015 v Superstudiu pražského Designbloku ve střední hale Průmyslového paláce na Výstavišti Holešovice.

ADVANTAGE AUSTRIA představuje nápaditý rakouský design s více než 70 exponáty z oblasti průmyslu a interiéru až po spotřební zboží. Tím nabízí to nejlepší nejenom z konvenčního, ale i průmyslového designu.

Návštěvníci se mohou těšit na ukázky celého spektra rakouského designu a technologií ve spolupráci s jinými příbuznými oblastmi jako jsou architektura, móda, hudba, film a umění.

Výběr exponátů ilustruje vynalézavost a originalita rakouských firem. Kreativita společností a vědců přispívá k vytváření líbivějšího, lepšího a udržitelnějšího světa – od počátku průmyslové revoluce až k modernímu digitálnímu věku. Kurátorem výstavy je Robert Punkenhofer, který svými iniciativami na rozhraní umění, designu a byznysu dosáhl mezinárodního renomé (Murinsel Graz, Vienna Art Week a dalších 80 výstav).

„Koncept výstavy tvoří tři hypotézy rakouského designu: posedlost – nalezení technických řešení komplexních problémů každodenního života, vášeň – poznání hranic použitých netradičních materiálů a spojení minimalistického designu a emocí“, vysvětluje Robert Punkenhofer. Prezentována budou díla 45 rakouských firem a designerů. Pro expozici na ploše více než 100 m² se rakouský architekt Dieter Spath nechal inspirovat automobilovým průmyslem, a to 3D nákresem exploze.

Mezi exponáty naleznete například solárně poháněný přístroj k dezinfekci vody, první elektrický offroadový motocykl na světě, ale i sklenice a vázy nebo moderní nábytek.

Výstava se koná v rámci společné inciativy Rakouské hospodářské komory a Spolkového ministerstva pro vědu, výzkum a hospodářství „go – international“.

www.advantageaustria.org/cz

www.designblok.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Austrian Design Explosion Party na Designbloku (do 27.10.2015)