Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Ateliérová prezentace výstavy obrazů Martina Matouška a Ondřeje Roubíka: Zahrada (možno domluvit návštěvu pro sběratele)

22. 7.-31. 8. / Pragovka Art District / Malba

22.7.2019 proběhla v ateliéru Martina Matouška, v objektu Pragovka Art District, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), jednovečerní výstava – prezentace obrazů Ondřeje Roubíka a Martina Matouška a jejich projektu – výstavy Zahrada. Cca do konce srpna 2019 je možné pro sběratele se objednat na privátní prohlídku této výstavy, na které autoři vytvořili i společné obrazy !

Martin Matoušek (1976) vystudoval ISŠ Chemickou, od roku 2000 se zaměřuje na geometrickou a abstraktní malbu. Jsou mu blízká témata krajin a architektury. Na přelomu roku 2011 se začal věnovat experimentům v malbě s tématem architektury. Technologicky si zvolil nevšední cestu aplikování betonu na plátno. Obrazy tak získaly nejen strukturu, ale hlavně prostor, který je pro něho nezbytnou součástí světa, ve kterém žijeme, jeho hledání vlastní identity. Vystavoval na skupinových a samostatných výstavách v České republice (Praha, Hradec Králové, Hořice, Mariánské Lázně) i v zahraničí (Německo, Itálie).  Mimo vlastní tvorbu se věnuje práci s kamenem. Žije a pracuje v Praze.

Ondřej Roubík (nar. 1988) absolvoval 2007–2014 AVU v Praze (ateliér Grafika II, škola prof. Vladimíra Kokolii; ateliér Kresby, škola Jiřího Petrboka). V letech 2011–2012 pobýval v rámci roční rezidence na The Royal’s Drawing School v Londýně. V r. 2014 se zúčastnil Mezinárodního bienále mladého umění v Moskvě. Naposledy vystavoval v pražské Nove galerii (TROJ, 2018) a pražské Galerii U Betlémské kaple (Mechanismy imaginace, 2018).

…..

Všechny fotky z výstavy: Petr.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Ateliérová prezentace výstavy obrazů Martina Matouška a Ondřeje Roubíka: Zahrada (možno domluvit návštěvu pro sběratele)