Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

4. Free Art Friday Praha

4.3.2016 proběhl v divadelním a kulturním prostoru Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3, již 4. výtvarný večer Free Art Friday. Letos byla poprvé součástí i soutěž s odbornou porotou.

Free Art Friday je relativně nové umělecké hnutí, které si rychle získává popularitu po celém světě.

Umělci tvořící malby, kresby, náčrty, fotky, sochy nebo instalace, zanechají své díla na ,,ulici“ nebo (jako v tomto případě) v místě konání akce.

Každý návštěvník, který si jedno dílo vyhlédne, si jej může odnést zdarma domů. Fotografie s dílem pak sdílí přes sociální sítě. Umělci se tak lépe dostanou do podvědomí lidí.

„Díla budou ve vyhrazeném prostoru, aby si je lidé, kteří na akci dorazí později, mohli prohlédnout, a ti, co si je vybrali, si je budou odnášet až po ukončení akce. Do rezervačních knih zapíšeme zájemce o dílo, a jak se říká, kdo dřív přijde…“ řekla předem organizátorka Lucie Bártová.

Pro další ročníky sledujte:

https://www.facebook.com/Free-Art-Friday-Praha-271898789663193/

Venuše ve Švehlovce je nové kulturní centrum pár kroků od náměstí Jiřího z Poděbrad. Nabízí stálou scénu pro soubory Depresivní děti touží po penězích, 11:55 a Chemické divadlo. Další program nabízí alternativní divadlo, filmová promítání, performance, komunitní akce, workshopy, instalace, výstavy apod.

Venuše je umístěna v historickém sálu ve stylu art deco, jejím architektem je Jan Chládek. Celá budova vznikla v letech 1923-25 a je chráněnou památkou. Rozměry sálu jsou cca 14×14 metrů. Kapacita dosahuje až 150 míst.

www.venuse-ve-svehlovce.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
4. Free Art Friday Praha