Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jarmily Mitríkové a Dávida Demjanoviča: Kult Moreny

24. 4.-8. 5. / City Surfer Office / Malba

Do 8.5.2015 bude v City Surfer Office, Bořivojova 67, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Jarmily Mitríkové a Dávida Demjanoviča: Kult Moreny.

Obrázky z alternativní historie Československa. Veřejné kremace zasloužilých členů společnosti, státem řízené šíření spiritismu a uctívání pohanských bohů jako metoda potlačení katolicismu, pokrok s využitím tradice, okultistické kroužky v rámci Svazarmu připravující mládež na boj s třídním nepřítelem pomocí zaříkávání a tradičních okultních praktik. Stavění Máje, zřizování posvátných hájů, pálení kostelů. Přízraky, zjevení, halucinace.

Jarmila Mitríková & Dávid Demjanovič absolvovali studium na VŠVU v Bratislavě v roce 2011. Mitríková (* 1986) studovala v ateliéru keramiky u Ivica Vidrové a v ateliéru malby u Ivana Csudaia. Demjanovič (* 1985) studoval v ateliéru intermedií u Antona Černého. I když se oba úspěšně věnují odlišným formám umění, spolu je spojuje společný projekt vypalování pyrografií. Ve svých dílech pracují s několik motivy spojenými s našim geopolitickým prostorem: křesťanské a pohanské tradice, mysticismus, pověrčivost a pověrové vyprávění, historie a její mystifikace, veřejné masové společenské události, folklór a folklorizmus, nacionalismus.

www.jarmilamitrikova.com

www.daviddemjanovic.blogspot.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jarmily Mitríkové a Dávida Demjanoviča: Kult Moreny