Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

1. „Zakázaná výstava“ galerie Art Mozaika – Ivan Bukovský: Proroci a ti druzí (již skončeno)

16. 11.-31. 1. / Galerie Art Mozaika / Malba

Ve dnech 16.11.2020 až 31.1.2021 se v Galerii Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, konala krásná výstava obrazů Ivana Bukovského: Proroci a ti druzí. 

Výstava se v době protiepidemických opatření stala první ze „zakázaných výstav“.

Zakázané výstavy jsou projekt, který reflektuje vládní nařízení spojená s aktuální epidemiologickou situací. Jedná se o výstavy umístěné v privátních prostorách galerie, navštívit je je možné po telefonickém či elektronickém objednání a to tak, že současně nebude na výstavě více, než je povolený počet ve skupině lidí, za současného dodržení doporučovaných hygienických pravidel.

Ivan Bukovský (* 1949) byl žákem prof. Smetany na Akademii výtvarných umění v Praze (1971-1976). Je členem SVU Mánes a skupiny Lipany a Orbis pictus: Evropa. Svými díly je zastoupen v předních veřejných sbírkách v Česku, včetně Národní galerie, a také ve veřejných i soukromých sbírkách v Polsku, Německu, Rusku, Itálii, Jižní Koreji, Izraeli a USA. Jeho tvorba byla oceněná řadou cen doma i v zahraničí. Vystavuje samostatně od roku 1976. Má na svém kontě 60 samostatných a kolektivních výstav doma i v zahraničí.

www.artmozaika.euFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
1. „Zakázaná výstava“ galerie Art Mozaika – Ivan Bukovský: Proroci a ti druzí (již skončeno)