Vernisáž 100Ks Offline
Pouze do 3. 12. 2023 je v galerii Ex post, Příčná 1, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá výstava projektu 100Ks: Offline.
Uvidíte zblízka práci 50 nejzajímavějších žijících českých a slovenských umělců a zároveň se můžete přesvědčit o kvalitě našich tisků.
Po-Pá: 16:00-19:00
So-Ne: 14:00-19:00
Umělce a díla vybíráme s nejrespektovanějšími kurátory a historiky umění a naše tisky jsou provedeny v té nejlepší možné kvalitě, která je dnes technicky možná.
—
Partnerem akce je GoOut
Současný český umělecký trh je pro nesběratele a „umělecké začátečníky“ nepřehledný a poměrně uzavřený. Proto jsme se pustili do produkce limitovaných edic uměleckých tisků. Chceme odstranit jak bariéry výběru, tak cenové nedostupnosti a zpřístupnit díla špičkových českých umělců i vycházejících hvězd současné scény.
Naším cílem je umožnit lidem pořídit si umění od skutečných umělců v dostupné podobě podepsaných tisků, za zlomek ceny originálů.
Výběr a sestavení kolekcí a výběr děl necháváme na těch nejlepších kurátorech. Nabídka zároveň reflektuje to, co si chceme pověsit na vlastní stěny.
Proč se obklopovat generickým wall decorem, když si můžete na zeď pověsit díla současných umělců, kteří prožívají podobné věci ve stejné době a společnosti, jako vy?
Projekt investičně podpořila česká skupina Miton, která má v portfoliu startupy jako Glami, Rohlik, Bonami či třeba Rossum.
Více o něm najdete třeba na Wikipedii
Karina Kottová (1984) je kurátorka a teoretička současného umění. Od roku 2007 působí jako kurátorka, edukátorka nebo ředitelka v předních českých uměleckých institucích. Spoluzaložila také neziskovou organizaci INI Project, iniciovala vznik platformy UMA Audioguide, spoluutvářela projekty Cena Věry Jirousové pro kritiky vizuálního umění a Prádelna Bohnice, centrum pro současné umění v prostorách bývalé prádelny psychiatrické léčebny. Zajímá se o současné umění v celé řadě inkarnací a podob, zejména o umění, které se angažuje ve skutečném životě a má potenciál měnit zavedený status quo. Baví jí kolektivní praxe, hledání alternativ současného uspořádání rodinného a osobního života i (uměleckých) institucí, a dlouhodobě se také zajímá o subversivní potenciál tzv. „ženských“ kvalit jako je empatie, iracionalita nebo intuice v umění i celospolečenském kontextu. Od roku 2010 kurátorsky připravila více než 60 výstav v českých i zahraničních galeriích a muzeích, například v New Yorku, Washingtonu D.C., Berlíně, Helsinkách, nizozemském Diepenheimu nebo polském Gdaňsku. V roce 2019 v nakladatelství Display vydala monografii Instituce a divák. Je absolventkou bakalářského programu Studium humanitní vzdělanosti na FHS UK, magisterského studia v programu Arts and Heritage: Policy, Management and Education na Universiteit Maastricht a doktorského programu Teorie a dějiny umění na FF MU. Absolvovala Fulbright-Masaryk výzkumný pobyt v organizaci Elizabeth Foundation for the Arts v New Yorku, Curatorial Program for Research v Jižní Americe ad.
SILVIA L. ČÚZYOVÁ (1981), historička umění a nezávislá kurátorka. Magisterské studium v oboru dějiny umění a kultury absolvovala na Filozofické fakultě Trnavské univerzity v Trnavě. Titul PhD. získala na Katedře teorie a dějin umění Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Na VŠVU působila i jako ředitelka Galerie Medium a byla vědeckou pracovnicí Centra výzkumu VŠVU. Aktuálně přednáší také na Trnavské univerzitě, recenzuje, publikuje, spolupracuje na autorských výstavách jak doma, tak i v zahraničí. Specializuje se na dějiny a teorii moderního a současného vizuálního umění a na historii i současnost kritiky umění. Je členkou slovenské sekce AICA (Mezinárodní asociace výtvarných kritiků).