




Zahájení festivalu ilustrace LUSTR (jen do 24.9.2019)
Do 24.9.2019 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, přístupný zajímavý, krásný a velmi rozsáhlý festival ilustrace LUSTR 2019. Otevřeno denně 10:00 – 20:00.
LUSTR je největší přehlídka ilustrace u nás a jediná příležitost vidět to nejlepší a nejčerstvější ze současné ilustrační tvorby na jednom místě v Praze. Jsou tu zastoupeni čeští, slovenští ale i zahraniční tvůrci a prezentují svá díla formou individuálních instalací, ze kterých vystupují ilustrace do dalších rozměrů.
Krom toho festival nabízí sérii workshopů, přednášek, koncertů a projekcí, a nechybí ani divácká soutěž o nejoblíbenějšího ilustrátora. Cílem festivalu je poskytnout ilustrátorům platformu pro předávání zkušeností, proškolit je v nových postupech tvorby, zprostředkovat workshopy se zahraničními profesionály a ukázat, že ilustrace jako umělecká forma má své místo i v komerční sféře.
Prostor žel není bezbariérový.
Všechny fotky z festivalu: Petr.