Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Frankfurt – Prag – Bratislava

14. 5.-31. 5. / Vrtbovská zahrada / Fotografie

Do 31.5.2018 bude ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava Frankfurt – Prag – Bratislava.

Jedná se o společný projekt německo-českého a německo-slovenského hospodářského sdružení e. V. a Frankfurtského klubu umělců e. V.

Vystavují:

Martin Pala, Bratislava
Je sochař. Vystudoval řezbářství v Bratislavě a na Vysoké škole für Angewandte Kunst ve Vídni vystudoval obor zpracování kovu, kde také vyhrává soutěž „Wienerbörsepreis 1994“. Následně v letech 1994 až 1999 studoval sochařství na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Roku 1999 založil spolu s přáteli sochařský ateliér „Tri kamene“.
Web: www.trikamene.sk

Peter W.Schindler, Frankfurt
Fotografuje jako autodidakt s analogovými středoformátovými fotoaparáty, od roku 1985 výhradně v černobílé barvě. Zabývá se především tématy lidí na pracovišti / v uměleckém světě, ale také krajinnou a architektonickou fotografií.
Na této výstavě představuje pohledy na město Frankfurt.

Jozef Barinka, Bratislava
Je sochař, medailér a kreslíř. Absolvoval Střední školu – obor řezbářství a Vysokou školu – obor sochařství specializace figurální sochařství v Bratislavě. Ve svojí tvorbě se věnuje volné plastice, reliéfu, medaile, monumentální tvorbě a kresbě. Od roku 1994 působí na Katedře Restaurování v Bratislavě. Je členem sdružení „Art Club 60+8“.

Věra Krumphanzlová, Praha
Je profesí malířka, grafička a ilustrátorka. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou (SUPŠS) v Železném Brodě a v Praze Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (VŠUP). Studovala kaligrafii (nauka o písmu) a sumii (nauka o japonské tušové malbě) na Japonské ambasádě a v Japonsko-české společnosti v Praze. Realizovala cca 160 samostatných a nespočet kolektivních výstav, téměř po celém světě, získala několik ocenění. Bydlí a tvoří v Praze.Je označována za malířku lyrické abstrakce s důrazem na provokativní barevnost, maluje většinou krajiny. Ilustruje hlavně knihy pro děti. Web: www.krumphanzlova.cz

David Krumphanzl, Praha
Maluje a má reklamní agenturu pro polygrafické služby. V posledních 10 letech měl několik samostatných a společných výstav. Maluje zpravidla krajiny a objekty v krajině, v různé míře stylizované. Oblíbený styl je poloabstrakce, pohled zvolna přecházející z reality do nereality. Oblíbená technika je olej, tuš. Web: www.krumphanzl.net

Petra Schott, Frankfurt
Malířka a právnička. Od poloviny 90. let se podílí na skupinových výstavách, vystavuje ale i samostatně. Její malířské umění klade důraz na barevnou hravost.
Zabývá se asociativním a figurálním způsobem lidmi, jejich sny, vizemi a vazbami. Web: www.petra-schott.de

Uwe Dorneburg, Frankfurt
Absolvoval víceleté studium v jižní Africe a v jižní Francii. Zabývá se předeším informálním uměním (Art Brut) a figurativní olejomalbou, strukturální a experimentální prací. Vystavoval a vystavuje nejen v Německu, ale i v zahraničí.
Web: www.uwe-doernenburg.de

Falk Schornstheimer, Frankfurt
Je malíř na volné noze a bydlí ve Frankfurtu nad Mohanem. Po mnoha letech studia výtvarného umění a dějin umění v Kolíně nad Rýnem pracuje na hranici mezi figurací a abstrakcí. Ve smíšených technikách jako je akryl, akvarel, olej a křída, stejně jako v nejrůznějších materiálech zkoumá moment překlápění z obrazce na strukturu. Tímto způsobem vznikají meditativní vzory a textury, ve kterých je možné rozpoznat obrysy postav. Web: www.falk-schornstheimer.de

Arno Dirlewanger, Frankfurt
Ve své tvorbě upřednostňuje prostorové konstrukce z neobvyklých perspektiv, technoidní objekty a expresivní tančící tělesa kreslená uhlem, tužkou nebo křídou. V kresbách se projevuje technický zájem a touha po hravě provokativních řešeních, která byla také důležitými prvky v období jeho studia designu a v jeho předchozí profesní činnosti inovačního konzultanta, trenéra kreativity a lektora na vysokých školách uměleckých.
Web: www.arno-dirlewanger.de

Německo-české a německo-slovenské hospodářské sdružení (DTSW) e. V. se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem bylo založeno v roce 1990. Od té doby se její působnost stále rozvíjí. V dnešní době je DTSW s jejími partnerskými kancelářemi v Praze, Ostravě a Bratislavě pro své členy a další zájemce poradenské centrum pro téměř všechny důležité otázky hospodářského angažmá v Česku nebo na Slovensku.
Stanovení cíle bez výjimky neplaceného pracujícího představenstva je podpora obchodních vztahů, výměna know-how a zkušeností, poskytování a šíření informací a pomoc při podnikatelských aktivitách. V minulosti byly uspořádány četné veletrhy, semináře, workshopy a sympózia zaměřené na důležité bilaterální podnikatelské otázky.
Web: dtsw.de

Frankfurtský klub umělců byl založen v roce 1995 s cílem vytvořit platformu pro umělce a příznivce umění. Tato platforma umožňuje společnou výměnu zájmů a zkušeností. Dodatečně podporuje mladé, talentované a ještě neetablované umělce. Naši členové jsou umělci z oblasti hudby, malířství, sochařství, divadelní, recitace, designu (klenoty), grafiky, konceptuálního umění, fotografování a psaní, stejně jako mnoho lidí, které umění zajímá.V kulturním životě ve Frankfurtu jsou známé naše měnící se výstavy, nedělní hudební a literární matiné, jazzové koncerty a čtení v pátek večer.
Web: frankfurter-kuenstlerclub.de



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Frankfurt – Prag – Bratislava