Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Zahájení Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015 – výstava Předměty v Nové síni

18. 6.-28. 6. / Nová síň / Scénografie

V galerii Nová síň. Voršilská 3, Praha 1, se do 28.6.2015 koná jedna z výstav Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015, nazvaná Předměty.

V galerii Nová síň se v rámci Pražského Quadriennale představí jedna z připravovaných experimentálních výstav s názvem Předměty. Výstava zachycuje soubory předmětů a rekvizit, které si svým životem nesou silný osobní příběh, či příběh spojený s divadlem nebo veřejnou performancí. Kurátor výstavy Tomáš Svoboda se zajímá o příběhy ukryté za nimi, ty příběhy, které jsou na první pohled neviditelné. Kromě prohlídky samotných předmětů shromážděných doslova z celého světa napříč kulturami je možné na výstavě v krátkosti vyslechnout i všechny příběhy lidského bytí s nimi spojené. Více informací naleznete na www.pq.cz.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, které probíhá od 19. do 28. června 2015 opět po 4 letech zaplavilo centrum Prahy. 11 dní, 64 národních expozic, přes 500 živých akcí na více než 100 lokacích a 50 000 návštěvníků – to vše slibuje 13. ročník této mezinárodní přehlídky, která se odehrává již od roku 1967. Vedle expozic zemí a regionů, výstavy performativní architektury, studentské sekce a programu pro rodiny „PQ dětem“ nabídne akce bohatý program v podobě živých akcí ve veřejném prostoru, přednášek a workshopů.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Zahájení Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2015 – výstava Předměty v Nové síni